بیانیه مشترک فرماندهی ومسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه زرند به مناسبت هفته بسیج وتقارن این ایام با هفته وحدت

اخبار زرند / زرندنیوز : فرهنگ بسیجی، فرهنگ معنویت و شجاعت و غیرت و استقلال و آزادگی و اسیر خواستهای حقیر، نشدن است امام خامنه ای (مد ظله العالی )

شجره طیبه بسیج و فرهنگ بسیجی نمادی آشکار از اراده مردم در عرصه های مختلف اجتماعی، سیاسی و فرهنگی و یادگار گران سنگ معمار و بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(رحمت الله علیه ) است که در مدرسه عشق، مشق شجاعت آموخت و به پیروی از امام آزادگان علی (علیه السلام ) پایداری و جسارت و ایستادگی در مقابل ظلم را درس زندگی قرار داد و بسیج را که بحق خاستگاه ایمان و تجلی گاه اخلاص و عشق و ایثار و مناعت است؛ بنیان نهاد.

بسیج» یادگار امام راحل و نهادی برگرفته از حرکت خودجوش مردمی انقلابی است که همانند قله‌های افتخار بر تارک این سرزمین می‌درخشد. اخلاص، ایمان، ایثار و بصیرت از خصایص بارز بسیج و روحیه‌ بسیجی است که امروز با افتخار در تمام عرصه‌های خودباوری و شکوفایی، صفحات زرینی از سربلندی، استقامت و استقلال را بر تاریخ این سرزمین رقم می‌زند.

بسیجی یعنی شجاع و با صلابت همیشه در خط ناب ولایت و به هنگام بروز فتنه بصیر و هوشمند است وهفته مبارک بسیج مترادف با نام جوان مردانی است که عطر وجودشان عالمی را پرفروغ و مصفی می کند. گر چه تمام ایام همراه با واژگانش قادر به وصف بسیج و بیان گوشه ای از سجایای آن نیست اما در هفته بسیج که بهار گفتار در باب این فرشته قدسی است باید حق کلام در خصوص این واژه زیبا ادا شود. لذا شایسته است دفتر دل را گشود , جوهر فکر را تراوید و قلم خلوص را بدست گرفت و با مرکب سبز بر کاغذ سفید نگاشت که براستی بسیجیان کربلائیان برگزیده ای هستند که نزد آسمانیان برتر و نام آورترند. آنان طالب کوی جانان وسودای عبودیت خدا درسر دارند. بسیج تندیس پایداری و رمز جاوید مبارزه ومخاصمه با بیدادگرانند و نام طوفانی آن , حجم پوشالی سکوت و سازش را به فریادی عصیانگر علیه زورمداران تاریخ مبدل کرده و دین محمد(صل الله علیه وآله وسلم ) را تضمین دوباره بخشیدند.چرا که بسیجی کسی است که نورش، خورشید را، موجش دریا را، استواریش کوه را، عزمش آهن را، وسعت روحش جهان را، صفتش واژه‏ها را، بی‏نامیش نام را، سوزش آتش را، سرعتش باد را و شهره‏اش تمام اسطوره‏ها را خجل کرده است ودر همه حال مفسّر اندیشمند حماسه حسینی (علیه السلام) است ودنباله رو فرمان حسین زمان خویش یعنی امام خامنه ای (مد ظله العالی)است وتاجان در بدن دارد از این انقلاب،نظام و ولایت حراست وپاسداری می کند .

تاریخ انقلاب اسلامی و روند شکل گیری و ثبات و استقرار نظام مقدس اسلامی در سرزمین پهناور و باشکوه ایران مملو از وقایع و رخدادهای کلانی است که هر کدام فی نفسه قطعه ای سرنوشت ساز و تأثیرگذار بشمار می روند، در این عرصه پرفراز و نشیب، پنجم آذر سال ۱۳۵۸ نقطه عطفی بر مانایی و دوام و صلابت نظام الهی و مردمی جمهوری اسلامی به حساب می آید، بدون شک امروز هیچ اهل انصافی نقش بسیج و تفکر بسیجی در تحقق عظمت و اقتدار جمهوری اسلامی ایران را انکار نمی کند.

بسیج در هشت سال دفاع، با اذان شهادت و رشادت بر گلدسته‌های رفیع اش حدیث عشق را زمزمه نمود و بهار وصل و طراوت یقین را به پیروان اش ارزانی داشت و در ناتوی فرهنگی جنگ نرم، این میقات پابرهنگان در معراج اندیشه پاک اسلامی با فتح خاکریزها به اوج قله افتخار رسیدند و اکنون در راه پاسداری ارزش ها و نبرد اقتصادی با سرلوحه قراردادن رهنمودهای ولی امر مسلمین جهادگری است پرتوان و پیشگام در عمل که با تعهد و پایبندی به اصول و آرمان های انقلابیمی‌رود تا این دسیسه شوم دشمنان را به فرصتی دیگر تبدیل نمایند. اینک که در سی و نهمین سالروز تشکیل بسیـج وتقارن این ایام با هفته وحدت ولادت باسعادت پیامبر اکرم (صل الله علیه وآله وسلم) وامام جعفر صادق (علیه السلام) ، شـاهد به بار نشستن خون های بر زمین ریخته شهیـدان سرافراز این سرزمین و صدور افکار نـورانی انقلاب اسلامی به منطقه و جهان و تشکیل بسیج جهانی اسلام برای در هم شکستن جبهه مستکبرین هستیم ضمن گرامی داشت یاد وخاطره شهداء خصوصا شهدای بسیج،شهدای مدافع حرم وشهدای گمنام از خداوند متعال عزت و سر افرازی همه بسیجیان مخلص را در ظل توجهات حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) و فرمانده معظم کل قوا امام خامنه ای (مد ظله العالی)از خداوند سبحان مسئلت واز ایزدمنان می خواهیم که ما را در صف بسیجیان سرافراز قرار داده و از اخلاص و معرفت و یقین آنان جرعه ای برما بنوشاند و به همه ما منش و تفکر و سیره علوی ،حسینی وعاشورایی عطا فرماید .

 

“اللهم وفقنا لما تحب وترضی “
           سرهنگ اکبر کردی                                                                               حجت الاسلام محمد ایزدی
     فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه زرند                                      مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه زرند

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :