استانداران سابق و جدید کرمان چه گفتند؟
رزم‌حسینی استاندار سابق کرمان در آیین تکریمش از خاطرات دوران مسؤولیتش گفت و از شایعات پس از استعفایش گلایه‌مند، فدایی استاندار جدید کرمان نیز استدلال و ضرورت پاسخگویی را دو اصل کاری خود اعلام کرد.

به گزارش زرندنیوز ، علیرضا رزم‌حسینی استاندار سابق کرمان عصر امروز در آیین معرفی استاندار جدید کرمان اظهار داشت: به عنوان یک شهروند کرمانی که افتخار به آن می‌کنم، خدا را شکر و راضی‌ام که در حد بضاعت فکری و جسمی‌ام با کمک همکارانم در استانداری، مدیران و مسئولان و روحانیت قدمی کوچک در راه توسعه استان برداشتیم.

استاندار سایق کرمان با تقدیر از شخص رئیس جمهور عنوان کرد: طی دورات مسؤولیتم، بارها با صراحت مطالبی را به رئیس جمهور گفتم و ایشان با سعه صدر به حرف‌های بنده گوش داد.

رزم‌حسینی عنوان کرد: از اینکه رئیس جمهور یک شهروند کرمانی را لایق دو پست وزارت صنعت و معدن و راه و شهرسازی دیده و به من پیشنهاد داده شد از وی تشکر می‌کنم.

وی افزود: وزیر کشور نیز حمایت‌های خود را نسبت به بنده داشتند و استانداری تهران، خراسان رضوی و اصفهان را پیشنهاد دادند که از اعتمادشان متشکرم.

نهایی شدن طرح ساماندهی افاغنه

استاندار سابق کرمان گفت: از همه کسانی که در منشور همدلی آمدند، قدردانی می‌کنم و اگر کسی از من رنجیده، عذر می‌خواهم.

رزم‌حسینی به حضور معین‌های اقتصاد مقاومتی در استان کرمان اشاره کرد و افزود: ورود معین‌های اقتصادی به استان کرمان کار بزرگی بود و بعضی از آنها تردید داشتند که خدا کمک کرد و به استان برای توسعه آمدند.

استاندار سابق کرمان گفت: تا حدی که امکان دارد، اجاره ندهید معین‌های اقتصادی رنجیده خاطر شوند، آنها را دلگرم کنید که در استان بمانند.

وی به انتصاب محمدجواد فدایی در سمت استانداری کرمان اشاره داشت و بیان کرد: وی فردی متدین، پاکدست، نجیب و عالم به کارش هست و آرزوی موفقیت برای وی دارم.

رزم‌حسینی همکاری فعالان سیاسی با استاندار جدید کرمان را خواستار شد و خاطرنشان کرد: ما یکسری محدودیت‌ها در انتصاب‌ها داریم.

وی به نهایی شدن طرح ساماندهی افاغنه اشاره و بیان کرد: چارچوب این طرح مشخص شده و استاندار جدید آن را حتما دنبال کند.

عذر می‌خواهم، بضاعتم در همین حد بود

استاندار سابق کرمان به بی‌مهری‌هایی که بعد از استعفای وی از استانداری‌ کرمان نسبت به وی شده بود نیز اشاره کرد و گفت: چه گناهی کرده بودم و جای چه کسی را در استان کرمان گرفته بودم که این همه شایعه و حرف و حدیث برای من درست کردند.

وی بیان داشت: از اینکه نتوانستم به مسولیت خود در استانداری کرمان ادامه دهم، عذر می‌خواهم، بضاعتم در همین حد بود.

رزم‌حسینی تصریح کرد: به عنوان استاندار سابق و استاندار دولت اسلامی درخواست دارم در شورای تامین تصویب کنید که منشا شایعات پیگیری شود، چون بحث شخص نیست، بلکه اعتماد مردم را لطمه می‌زنیم.

استاندار سابق کرمان همچنین به ذکر سه خاطره خود از دوران مسؤولیتش در ارتباط با جلسات شورای تأمین استان از جمله همزمانی یک کنسرت، چهارشنبه‌سوری و مراسم عزاداری در منزل حاج قاسم سلیمانی، سخنرانی مطهری در دانشگاه باهنر و اغتشاشات دی ماه اشاره کرد.

وی تصریح کرد: ما نباید با عملکرد خود و فرار از مسؤولیت مردم را نسبت به نظام بدبین کنیم.

ضرورت پاسخگویی از اصول کاری من است

محمدجواد فدایی استاندار کرمان نیز اظهار داشت: علاقه‌مند بودم رزم‌حسینی به مسؤولیت خود ادامه می‌داد و برنامه‌ها، طرح‌ها و پروژه‌هایی که آغاز کرد به اتمام می‌رسید، اما مصحلت را در این دید مسوولیت را برای مدتی رها کنند.

فدایی به پنج ماه و نیم سرپرستی خود در استانداری کرمان اشاره داشت و عنوان کرد: در این مدت از همکاری مدیران و ائمه جمعه، اعضای شورای تامین، فرماندهان نظامی و انتظامی تقدیر دارم.

استاندار کرمان گفت: خوشحال می‌شدم که این مسولیت به عهده فرد دیگری گذاشته می‌شد، اما اکنون به حول و قوه الهی تمام وقت، انرژی، تجربه و امکانات را به کار می‌گیرم تا مسئولیتی به عهده بنده گذشته شده و یک واجب عینی است به نحو احسن انجام دهم.

وی برنامه‌های کاری خود را بر دو اصل استوار دانست و تصریح کرد: اول اصالت استدلال است، یعنی برای کارهایی که انجام می‌دهیم باید دلیل عقلی و منطقی داشته و کار توجیه کافی داشته باشد، کاری را انجام می‌دهم که بر درستی و مفید و اصولی بودن آن قانع شده باشم.

فدایی افزود: اگر استدلال را کنار بگذاریم، فریب و نیرنگ و یا زور و فشار جای آن را می‌گیرد.

وی ادامه داد: اصل دوم کاری بنده ضرورت پاسخگویی است، همه ما در مقابل کارهای خود مسوول و پاسخگو هستیم، در مقابل وجدان، مردم و پیشگاه خداوند باید بتوانیم پاسخ کارهای انجام داده خودمان را بدهیم.

استاندار کرمان اظهار داشت: نباید انتظار داشت کاری انجام شود که پاسخگوی آن نتوانیم باشیم، برای هر کاری ابتدا باید ابزار آن را فراهم کنیم.

فدایی تصریح کرد: اگر می‌خواهیم در استان توسعه داشته، قوانین و مقررات را اجرا و رضایت مردم را جلب کنیم، نیاز به سیستم اداری قوی داریم که باید اول تکلیف آن را روشن کنیم.

وی خاطرنشان کرد: چند ایراد در سیستم اداری ما وجود دارد، کارها با کارشناسی درست انجام شود، بسیاری از تصمیمات غلطی که اتخاذ می‌شود و یا کارهای موازی به دلیل این است که درست کارشناسی صورت نگرفته است.

برای توسعه باید خلق ثروت داشته باشیم

فدایی ادامه داد: کارکنان دستگاه‌های دولتی باید به قوانین و آیین‌نامه‌ها مسلط باشند، بسیاری از مواردی که ما به مردم جواب منفی می‌دهیم راه حل دارد که بر اساس قوانین می‌توان اجرا کرد.

وی افزود: در بعضی از دستگاه‌های ما با مراجعان برخورد یکسان نمی‌شود، دستگاه‌های ما سریع و چابک نیستند و کارها با تاخیر و در مدت زمان طولانی انجام می‌شود.

استاندار کرمان بیان کرد: به صراحت می‌گویم که اگر کارمند و مدیری با سهل‌انگاری کاری را فردا و روزهای آینده انجام دهد، به نظام و مردم ظلم کرده و به نسبت همان تعلل، دریافت شرعی ندارد.

فدایی از جدی نگرفتن کارها گلایه کرد و گفت: مدیر و کارمند باید خود را متعهد بر اجرای کار بداند، توجه به جایگاه بخش خصوصی، منابع و امکانات دولتی به تنهایی نمی‌تواند نیازهای کشور را برطرف کند و چاره‌ای نداریم غیر از اینکه بخش خصوصی فعال باشد و دستگاه‌های دولتی بخش خصوصی را دنبال کنند نه اینکه نگاه ارباب رجوعی معمولی و ساده به آن داشته باشند.

استاندار کرمان چالش‌ها و مزیت‌های استان را برشمرد و گفت: استانی در مرکز کشور محصور شده و برای توسعه باید خلق مزیت داشته باشیم که در سال‌های گذشته هم این روند مدنظر بوده است.

فدایی ابراز داشت: چالش‌های اصلی استان، کم آبی، خشکسالی، اشتغال، فقر و محریومت و مشکلات تولید است که رفع آنها باید در راس کارها باشد.

انتهای پیام/فارس

این خبر را به اشتراک بگذارید :