کلاهبردار ۲۰ میلیاردی در زرند دستگیر شد

دادستان زرند از دستگیری یک تبعه بیگانه که با استفاده از دسته چکهای برخی شهروندان اقدام به کلاهبرداری به مبلغ بیش از ۲۰ میلیارد ریال کرده بود خبر داد.

به گزارش زرندنیوز ، سید مهدی قویدل اظهار داشت: گفت: یک تبعه بیگانه که با استفاده از دسته چکهای تعدادی از شهروندان اقدام به کلاهبرداری و تحصیل مال از طریق نامشروع به مبلغ بیش از ۲۰ میلیارد ریال کرده بود، دستگیر شد.

قویدل اظهار کرد: در این رابطه پرونده ای با موضوع کلاهبرداری، تبانی به منظور بردن مال غیر و تحصیل مال از طریق نامشروع در دادسرای عمومی و انقلاب این شهرستان تشکیل و به شعبه سوم دادیاری ارجاع شده است.

وی گفت: در این پرونده پنج نفر تحت تعقیب قضایی قرار گرفته اند چرا که دسته چکهای خود را با این تصور که سود کلانی به دست می آورند در اختیار این فرد قرار داده اند. فرد کلاهبردار بیشتر با اموال منقول و برخی اموال غیر منقول معاملاتی انجام داده و افراد زیادی در این رابطه متضرر شده اند.

دادستان عمومی و انقلاب زرند افزود: اینگونه اقدامات در حکم کلاهبرداری بوده و باید رد مال شود و اموالی که کلاهبرداری شده است را به مالباختگان باز گردانند.

 وی هشدار داد: افرادی که دسته چک خود را به هر دلیلی در اختیار افراد ناشناس قرار می دهند در صورت بروز تخلف به عنوان مشارکت یا معاونت در جرم، تحت تعقیب قضایی قرار می گیرند و علاوه بر برخورد شدید قانونی، مجازات نیز در انتظار آنان خواهد بود.

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :