همزمان با  اولین روز از ماه ربیع جشنواره زعفران دهستان دشتخاک زرند با حضور فرماندار و مسئولین اجرائی شهرستان زرند ونیز جمع کثیری از اهالی مومن و ولایت مدار منطقه در جوار امامزاده ابراهیم (ع) دشتخاک برگزار گردید .

به گزارش زرند نیوز این جشنواره که با اجرای چندین برنامه فرهنگی ، هنری همراه بود حبیب الله خنجری فرماندار زرند طی سخنانی ضمن تقدیر و تشکر از استقبال گرم و صمیمی کشاورزان کشت زعفران و زرشک دهستان دشتخاک در برپائی جشنواره تقدیر و تشکر نمود .

وی کشت زعفران و زرشک را از تولیدات بسیار مهم این منطقه دانست و افزود: این محصول در زندگی و معیشت مردم این منطقه نقش بسزایی داشته است چرا که محصول زعفران دشتخاک  از نوع مرغوب است و بخاطر خاک حاصلخیز و آب وهوای مناسب زعفران به دست آمده کیفیت خیلی خوبی دارد تا جایی که با زعفران دیگر مناطق کشورقابل رقابت است. 

نماینده عالی دولت در شهرستان زرند افزود : مهمترین هدف برگزاری این جشنواره ترویج جایگزینی کشت زعفران به عنوان محصول کم آب و نیز ارتقای سطح کیفی و کمی زعفران دشتخاک است ودرکنارآن شناساندن مناطق بکر و ظرفیت های گردشگری این منطقه از دیگر اهداف برگزاری جشنواره خواهد بود . 

خنجری خاطرنشان کرد: با نشان دادن و معرفی زعفران دشتخاک، امیدواریم یک فرصت مناسب برای گردشگری این روستا ایجاد شود تا ظرفیت های این خطه از میهن اسلامی برای جهانیان نمایان شود .

برپایی نمایشگاه زعفران و تولیدات گیاهی و تجلیل از کشاورزان برتر در زمینه تولید زعفران از دیگربرنامه های این جشنواره بود.

انتهای خبر/

خبرنگار اکبر ابراهیمی

 

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :