جشنواره بیست و دوم زرند؛ طلای سرخ دشتخاک

خنجری فرماندار شهرستان زرند: فرصت های ایجاد شده از برگزاری جشنواره های زرند قابل توجه است.

حبیب الله خنجری فرماندار زرند در جلسه هماهنگی جشنواره زعفران زرند با اعلام این موضوع از برگزاری منظم جشنواره ها از ابتدای سال ۹۷ تمجید کرد و افزود :جشنواره های زرند باعث پویایی و نشاط اجتماعی می شود و فرصتی است برای معرفی توانمندیهای شهروندان و ظرفیت‌های شهرستان است که در نتیجه به جذب سرمایه گذاری کمک خواهد کرد.

سید مهدی قویدل دادستان زرند نیز گفت: دستگاه قضایی به تلاش‌هایی که در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی مدنظر رهبر معظم انقلاب و توانمندسازی مردم خصوصاً در روستاها انجام می‌شود توجه ویژه دارد و باید تمامی دستگاه های شهرستان برای رونق این حرکت کمک نمایند .

قویدل افزود: متاسفانه زعفران کاران شهرستان زرند تنها به بخشی از محصول زعفران توجه می کنند در حالی که گیاه زعفران دارای قسمتهای مختلفی است که در بازارهای مختلف به فروش میرسد حال آنکه در شهرستان زرند بدلیل عدم اطلاع بسیاری از زعفران کاران مشاهده میکنیم که سایر قسمتهای این گیاه بعنوان قسمتهای بی ارزش از بین میرود از این رو از جهاد کشاورزی می خواهم از فرصت جشنواره زعفران برای توجیه کشاورزان استفاده کند تا کشاورزان از تلاش و کوششی که انجام میدهند با فروش بخش های به ظاهر بی ارزش گیاه زعفران بهره ی بیشتری ببرند.

محمد اسلامی رئیس میراث از زرند نیز گفت: خدا را شاکریم که تاکنون ۲۱ جشنواره را در سال ۹۷ با همت مردم و همکاری دستگاه‌های اجرایی قضایی و نهادهای انقلابی بدون هیچ هزینه دولتی برگزار کرده‌ایم.

اسلامی از راه اندازی غرفه های فروش زعفران و نیز تولیدات روستایی در جشنواره زعفران خبر داد و گفت :مراسم جشنواره از ساعت ۸ و ۳۰ دقیقه صبح روز جمعه در جلوی امامزاده ابراهیم(ع) آغاز و تا ساعت ۱۶ عصر با برگزاری برنامه های شاد و متنوع هنری، اجرای موسیقی های محلی، و اعطای جوایزی به قید قرعه به شرکت کنندگان ادامه خواهد داشت ضمن اینکه بهترین فرصت برای افرادی است که زعفران اعلای دشتخاک را که به گفته بسیاری از کارشناسان با کیفیت ترین محصول در کشور می باشد با قیمت مخصوص جشنواره خریداری کنند.

رئیس میراث فرهنگی زرند با تقدیر از همکاری و همراهی شورای اسلامی دشتخاک در جشنواره نان دشتخاکی که قبلا برگزار شده بود ، اکبر فضایلی دهیار روستا را به عنوان دبیر اجرایی جشنواره زعفران به فرماندار پیشنهاد که مورد موافقت قرار گرفت.

مهندس مولایی کارشناس جهاد کشاورزی نیز از حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خبر داد و گفت: در حاشیه این جشنواره کلاس‌های توجیهی در قالب پاورپوینت جهت افزایش اطلاعات کشاورزان جهت برداشت بیشتر محصول برگزار خواهد شد.

در ادامه فضائلی دهیار دشتخاک نیز از آمادگی پنج خانه روستایی جهت پخت و توزیع انواع غذاهای محلی با قیمت بسیار مناسب در روز جشنواره خبر داد و گفت: سعی خواهیم کرد رویکردی که در جشنواره نان مبنی بر مشارکت تمامی اهالی روستا در امر جشنواره ادامه دهیم.

فضایلی به پخت و فروش نان دشتخاکی نیز در خانه های قدیمی روستا اشاره کرد و خواستار دستور فرماندار جهت اتمام پروژه سنگفرش کوچه منتهی به حمام تاریخی و موزه دیرینه شناسی و نیز تخصیص اعتباری جهت آغاز مرمت قلعه تاریخی دشتخاک شد.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :