برگزاری سومین همایش ملی فرهنگ ، گردشگری و هویت شهری در محل فرهنگسرای کوثرکرمان

در راستای اهداف والای فرهنگ مردمی در زمینه های زیبایی شناسی، هنر ، مبلمان شهری و چگونگی کشف ظرفیتهای گردشگری سومین کنفرانس ملی فرهنگ گردشگری و هویت شهری ایران با حضور جمع کثیری از دانشجویان و دانش پژوهان و اساتید دانشگاها در محل فرهنگسرای کوثرشهر کرمان برگزار گردید .

به گزارش زرندنیوز ، سومین کنفرانس ملی فرهنگ گردشگری و هویت شهری با هدف تقویت زیرساخت های فرهنگی و گردشگری با حفظ هویت اسلامی در محل فرهنگسرای کوثر کرمان برگزار گردید .

در مراسم افتتاحیه این کنفرانس سرکارخانم مرجان موسوی زاده رئیس ستاد برگزاری کنفرانس ضمن عرض خیر مقدم و تقدیر و تشکر از حضور گرم و صمیمی دانشجویان و دانش پژوهان و اساتید دانشگاهای کشوردر این همایش هدف از برگزاری این کنفرانس را تقویت زیر ساخت های صنعت گردشگری و هویت شهری و استفاده از پتانسیل ها و ظرفیت های موجود بویژه در شهر کرمان برشمرد .

موسوی زاده افزود : هویت شهری هرچه کمرنگ تر شود اجتماع نیز با مشکلات بیشتری مواجه می شود ، معماریهای مناسب شهری تامین کننده آرامش ، عصبیت ، افسردگی ، شادابی در اجتماع هستند ولذا پژوهشگران باید ساختمان ها را مطابق با هویت و فرهنگ شهر بسازند .

رئیس ستاد برگزاری کنفرانس ملی فرهنگ گردشگری و هویت شهری کرمان تصریح نمود : هویت شهری و فرهنگ شهری همانند دانه های تسبیح درهم تنیده هستند و ارتباط مستقیم باهم دارند چراکه اگر هویت شهرما از بین برود فرهنگ شهر نابود می شود .

وی در خاتمه افزود : این همایش در راستای تقویت زیرساخت های فرهنگی ، گردشگری با حفظ هویت اسلامی برگزار شده و امیدواریم در این مسیر گامهای موثری در جهت آرامش ، امنیت و زیبایی زندگی مردم ایران زمین برداریم .

در ادامه دکتر صادق کریمی دبیرعلمی سومین کنفرانس ملی فرهنگ گردشگری و هویت شهری به ارائه گزارشی از اقدامات و برنامه های اجرائی این همایش پرداخت و اظهار داشت بیش از ۱۸۰ مقاله به دبیرخانه همایش واصل شده وپس از بررسی و داوری علمی حدود ۸۰ مقاله مورد پذیرش قرار گرفت ، وتعداد۱۲ مورد ازاین مقاله ها در این کنفرانس ارائه می شود .

دکتر کریمی افزود در این سومین همایش ما بر آنچه که نداریم وبه آن توجه نکرده ایم در حوزه مدیریت گردشگری دست بگذاریم و کمی بزرگنمائی کنیم چون که سیستم مدیریت گردشگری که در استان هست به آن توجه بیشتری داشته باشیم .

دبیرعلمی سومین کنفرانس ملی فرهنگ گردشگری و هویت شهری افزود : در دنیا پیشرفت و توسعه در ابعاد مختلف حوزه گردشگری از دل پژوهشها ، از دل نظر اندیشمندان و از دل اهل فن بیرون می آید واین مستلزم برگزاری اینگونه همایش هاست .

دکتر کریمی با اشاره به هدف گذاری این کنفرانس در دو موضوع برند سازی حوزه گردشگری یا توریسم علمی و برند سازی حوزه گردشگری ، توریسم سلامت خاطر نشان ساخت : مانیاز داریم این دو حوزه را در استان خودمان ( کرمان ) تقویت بکنیم چراکه برند سازی این حوزه در استان کرمان جزو ضعیفتران هستیم واین درحالیست که سکوی پرش ما در صنعت گردشگری استان کرمان در همین دو موضوع است .

شایان ذکر است این همایش علمی طی ۳ سال متوالی به همت موسسه علمی ، پژوهشی مهر اندیشان ارفع کرمان با مجوز ISC برگزار شده است .

انتهای پیام/
خبرنگار : اکبرابراهیمی زرندی

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :