اختصاص یک‌میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی به بنگاه‌های اقتصادی
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در شورای عالی هماهنگی اقتصادی کشور دو هفته قبل مصوبه داشتیم که با اذن رهبر معظم انقلاب یک میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی برای موضوعات مرتبط با فعالیت بنگاه‌های اقتصادی اختصاص یابد.

به گزارش زرندنیوز ، محمدرضا پورابراهیمی در نشست مشترک مجمع نمایندگان کرمان با هیأت رئیسه اتاق بازرگانی استان، مدیران بانک‌ها و سرپرست استانداری کرمان اظهار داشت: با تغییرات نرخ ارز و اتفاقاتی که در حوزه اقتصاد کشور و کاهش ارزش پول ملی داشتیم، اما منابع سرمایه در گردش مورد نیاز برای بنگاه‌های اقتصادی افزایش داشته است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: لازم است تا سازمان صنعت، معدن و تجارت و اداره کل امور اقتصادی استانداری کرمان، گزارشی از وضعیت سرمایه در گردش بنگاه‌های اقتصادی استان کرمان تهیه کنند تا از ظرفیت به وجود آمده استفاده کنیم.

پوابراهیمی افزود: در شورای عالی هماهنگی اقتصادی کشور دو هفته قبل مصوبه داشتیم که با اذن رهبر معظم انقلاب یک میلیارد دلار از منابع صندوق توسعه ملی برای موضوعات مرتبط با فعالیت بنگاه‌های اقتصادی اختصاص یابد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: میانگین کشوری جذب از یک و نیم میلیارد دلار منابع صندوق توسعه ملی از پایان سال ۹۵ تا الان که باید برای اشتغال روستایی و کوچک جذب می‌شود، ۲۰ درصد است.

وی ادامه داد: در مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی کشور مصوب شد تا بخشی از یک میلیارد دلار به واحدهای در حال فعالیت و سرمایه در گردش بنگاه‌های اقتصادی، بخشی در وضعیت موجود، بخشی در ساخت و سازهای بافت فرسوده و بخشی در حمل و نقل و زیرساخت‌ها اختصاص یابد.

پورابراهیمی افزود: بر این اساس لازم است تا در استان کرمان آمادگی کافی را برای حفظ وضعیت موجود در ارتباط با سرمایه در گردش و جذب منابع داشته باشیم.

انتهای پیام/فارس

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :