اجرای طرح مغازه سبز در زرند

شهردار زرند از اجرای طرح مغازه سبز در سطح شهرستان زرند خبر داد.
 
به گزارش زرندنیوز ، طی مراسمی با حضور حبیب الله خنجری فرماندار ،مهندس مهدلو شهردار،رئیس و اعضاء شورای شهر و جمعی از مسئولین شهرستان،طرح مغازه سبز در شهر زرند وارد فاز اجرائی شد.
 
محمد رضا مهدلو شهردار زرند در این مراسم ،این طرح را به عنوان اولین طرح مشارکتی شهرداری در زمینه فضای سبز دانست و گفت:مشارکت شهروندان در پروژه های شهرداری تضمین کننده موفقیت طرح ها می باشد .
 مهدلو یکی از اهداف اجرای این طرح را جبران کمبودهای فضاهای سبز دانست و گفت:سعی داریم با اجرای این طرح روحیه شادابی و نشاط را به خیابانهای اصلی شهر برگردانیم.
 
وی کم بودن هزینه مشارکتی در اجرای این طرح را از مزایای آن دانست و افزود: بعد از اجرای طرح مغازه سبز به دنبال پیاده کردن طرح های خانه و مدرسه سبز در سطح شهر زرند می باشیم .
 
وی در ادامه خواستار مشارکت همه شهروندان و مغازه داران در اجرای این پروژه شد .
 
حبیب الله خنجری فرماندار زرند نیز از فعالیتهای شهرداری زرند در زمینه گسترش فضای سبز و فعالیتهای عمرانی شهرداری تقدیر کرد و این اقدام را یک نیاز ضروری برای شهر زرند دانست و گفت :در فضای کنونی که شهرها به سمت افسردگی و بی نشاطی در حال حرکت می باشند اجرای برنامه های از این دست می تواند راهگشائی بسیاری از مشکلات شهروندان باشد .
 
نماینده عالی دولت در شهرستان خواستار تشکیل اتاق فکر در شهرداری شد و مشارکت شهروندان را در این پروژه ها بسیار حائز اهمیت دانست و افزود :هرچه مشارکت شهروندان در مباحث شهری بیشتر باشد عمران و آبادانی شهر زرند بیشتر خواهد شد .
 
خنجری فرماندار زرند به بحث کمبود آب در شهر زرند نیز اشاره کرد و اجرای طرح های کم مصرف آبی را برای شهر زرند را خواستار شد.
 
رحمانی رئیس شورای شهر زرند نیز از اولویت شورا و شهرداری در زمینه مشارکت شهروندان با پروژه های شهرداری خبر داد و گفت:وجود شورا از مردم می باشد و هر کاری که این نهادها به سرانجام می رسانند بازخورد آن به شهروندان بازخواهد گشت.
 ایرج رحمانی از پی گیریهای شهرداری و شورای شهر زرند در خصوص جذب اعتبارات گفت و افزود:هر چند اعتبارات دولتی با کاهش مواجه شده اند ولی شهرداری و شورای شهر عزم خود را دربه ثمر رساندن پروژه های شهرداری جزم کرده اند .
 
در ادامه این مراسم شهردار،فرماندار و اعضاء شورای شهراقدام به کاشت گل در گلدانهای نصب شده نمودند .
 
شایان ذکر است در این طرح سازمان سیما،منظر و فضای سبز شهرداری به صورت مشارکتی اقدام به نصب گلدان بر روی یکی از ستونهای مغازه ها نموده و بعد از کشت گل نگهداری آن به مغازه داران سپرده خواهد شد .

انتهای پیام/روابط عمومی فرمانداری زرند

این خبر را به اشتراک بگذارید :