همایش تکریم سالمندان و بازنشستگان زرندی برگزار شد

به مناسبت گرامیداشت هفته سالمندان با همکاری اداره بهزیستی،مرکز بهداشت و اداره ورزش و جوانان همایش بزرگداشت تکریم سالمندان و بازنشستگان برگزار گردید.
 
به گزارش زرندنیوز ، همایش تکریم سالمندان و بازنشستگان با حضور علی صادق زاده معاون سیاسی اجتماعی فرماندار زرند، رحمانی رئیس شورای شهر زرند، قاسمی نماینده دفتر امام جمعه شهرستان و علی ابراهیمی معاون اداره بهزیستی در سالن اجتماعات مرکز بهداشت زرند برگزار شد.
 
علی ابراهیمی معاون اداره بهزیستی زرند گفت : هدف از برگزاری این همایش ایجاد طرح های باز آفرینی،مناسب سازی محیط و حضور پررنگ تر سالمندان عزیز در سطح جامعه می باشد.
 
ابراهیمی از حمایت های اداره بهزیستی و ارائه خدمات در خصوص آموزش سلامت و بهداشت روان به سالمندان خبر داد و افزود : همکاران ما در اداره بهزیستی آماده هر گونه آموزش در خصوص سلامت تغذیه،بهداشت جسم و روان،ورزش و ارائه خدمات پزشکی توسط تیم مربوط به سالمندان می باشند.
 
ابراهیمی گفت : این تیم ها متشکل از پزشک ، پرستار، مددکار و فیزیوتراپ می باشند که ماهانه به دفعات به منازل سالمندان رفته و ارائه خدماتی از قبیل خدمات پزشکی و روان بخشی را به آنها ارائه می دهند .
 
وی گفت:در حال حاضر جمعیت سالمندان این شهرستان ۱۲۴۲۲ می باشد که از این آمار تعداد ۶۵۲۹ نفر زن و ۵۸۹۳ را مرد تشکیل می دهد و بیشترین گروه سنی سالمندان شهرستان بین ۶۰ تا ۸۰ سال می باشد.
 
در ادامه صادق زاده معاون سیاسی اجتماعی فرماندار زرند گفت : ملت شریف ایران همیشه و در همه شرایط متحمل سختی و بحران ها بوده و قدر دان این ملت عزیز هستیم.
 
وی در رابطه با تکریم سالمندان و بازنشستگان از دیدگاه اسلام و راههای شاد زیستن و شیوه زندگی سالم در سالمندی ،توصیه های کاربردی را یادآور شد و گفت :امروزه بیشتر سالمندان از مسائل عاطفی و دوری از اعضای خانواده رنج می برند که باید توجه ویژه ای به شرایط سالمندی صورت گیرد و تمهیداتی توسط وزارت بهداشت در حوزه بهداشت و سلامت و سایر دستگاه های مربوطه اتخاذ شود تا سالمندان در این دوره از زندگی خود را تا حد امکان خوب و با کیفیت سپری کنند.
 
در ادامه خانم قربانزاده کارشناس سلامت مرکز بهداشت زرند نیز در خصوص بحث تغذیه سالم و پیشگیری از هرگونه بیماریهای روانی خصوصا افسردگی نکاتی را یادآور شد.
 
در پایان سالمندان نیز انتظارات خود را از جامعه بیان نمودند و مسئولین مربوطه نیز در حد مقدورات سیستم راهنمایی های لازم را ارائه نمودند.

انتهای پیام/روابط عمومی فرمانداری زرند

این خبر را به اشتراک بگذارید :