همزمان با تاسوعای حسینی، روز یقین و وفاداری سی و یکمین یادواره شهدای روستای چاهکین برگزار گردید.

به گزارش زرندنیوز , در این مراسم که خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران و تنی چند از مسئولین حضور داشتند، رئیس سابق بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان زرند جایگاه شهیدان را بر طبق آیات و روایات در اعلی علیین دانست و گفت: شهدا در افلاک سیر می کنند و عند ربهم یرزقون اند.

حاج محمود زارعی خطاب به شرکت کنندگان در یادواره ۳ شهید آرمیده در گلزار شهدای چاهکین گفت: از شهدا حاجت های اخروی بخواهید و با تمسک به آنها و مطالعه سیره و روش آنان، عاقبت به خیری خود را تضمین نمایید.

وی پاسخگویی مستدل و با ادله علمی، به شبهات متعدد در جامعه که ایمان و اعتقاد مردم و مخصوصا جوانان را نشانه رفته است را ضروری دانست و گفت: امروز دشمن با استفاده از بستر اینترنت ، ماهواره و سایر روشها برای ایجاد شکاف بین نظام و مردم به صورت شبانه روزی تلاش می کند که وظیفه کسانی که جنگ را درک کرده‌اند در پاسخ گویی به این بیش از پبش مهم و کلیدی است.

وی خطاب به مسئولین گفت: نکند با عملکرد ضعیف در قیامت شرمنده ۲۳۵ هزار شهید گلگون کفن ایران اسلامی باشیم.

وی جنگ تحمیلی را تکرار حادثه عظیم عاشورا دانست و تصریح کرد: همانگونه که در عاشورای ۶۱هجری آغازگر جنگ یزیدیان بودند، در جنگ ایران و عراق هم صدام آغازگر جنگ بود.

وی همچنین خاطر نشان ساخت: همانگونه که سپاه دشمن از نظر تعداد و آمادگی در مقابل یاران باوفای امام حسین (ع) قابل مقایسه نبود در دفاع مقدس هم تمام دنیا در مقابل ایران بود ولی با تأسی از شهدای کربلا رزمندگان ما با ایمان و اعتقاد راسخ حماسه عاشورایی آفریدند.

در ادامه مداحان اهل بیت با مرثیه خوانی و نوحه خوانی به ذکر مصائب آل الله پرداختند.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :