اقتدار عاشورایی بسیج سپاهیان محمد رسول الله (ص) ۲ درنشست خبری فرمانده سپاه ناحیه زرند با اصحاب رسانه

رزمایش سراسری اقتدار عاشورایی بسیج سپاهیان محمد رسول الله (ص) ۲ با حضور دو گردان بیت المقدس مورخه ۲۴ و ۲۵ شهریور ماه سال جاری در منطقه ریحانشهر زرند با شکوه خاصی برگزار خواهد شد .

به گزارش زرندنیوز ، سرهنگ “علی اکبر شاهرخی” فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه زرند در نشست خبری با اصحاب رسانه با تسلیت فرارسیدن ایام محرم الحرام و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ۱۷ شهریور هدف اصلی این رزمایش را نمایش اتحاد و وحدت ایرانیان به استکبار اعلام نمود و بیان داشت: دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی در آستانه ۴۰سالگی بر این باور هستند که باید مصائب و مشکلات زیادی را برای ملت ایران ایجاد کنیم که مردم از انقلاب دلزده و ناامید شوند، بنابراین وظیفه ما این است که به دشمنان نشان دهیم که “ایران بیشه شیران است” و به همین دلیل رزمایش اقتدار عاشورایی بسیج سپاهیان محمدرسول الله(ص) ۲ برگزار خواهد شد.

وی شعار این رزمایش را وحدت ، ایستادگی ، پیشرفت برشمرد و گفت: این رزمایش همزمان با سراسر کشور از ۹ الی ۲۹ شهریورماه برگزار می شود که شهرستان زرند با ظرفیت دو گردان بیت المقدس در این رزمایش حضور خواهد داشت که بنا به برنامه ریزی انجام شده ۲۴ و ۲۵ شهریورماه به شهرستان زرند اختصاص داده شده است که دراین دوروز برنامه های مختلفی اعم از تاکتیکی و رزمی انفجارات ، پیاده روی ، برنامه های بصیرتی و فرهنگی اجرا خواهد شد ودر آخر این رزمایش با دعوت و بازدید مقامات و مسیولین اجرائی به پایان خو‌اهد رسبد.

فرمانده قرارگاه رزمایش محمد رسول الله (ص) زرند با اشاره به نقش رسانه ها و اصحاب رسانه در به تصویر کشیدن جلوهای ویژه این رزمایش اظهار داشت : تفاوت اصلی این رزمایش با رزمایش های قبلی این است تمرکز ما بر اقتدار بسیجیان و حضور گسترده آنان و رسانه ای کردن آن است و جنگ رسانه ای علیه دشمن است هرچقدر پوشش دادن آن را خوب کار کنیم موفقیت بیشتری خواهیم داشت واز رسانه ها تقاضا نمود تا با کشاندن اخبار این رزمایش به فضای مجازی هرچه بهتر اقتدار بسیجیان را به معرض دید عموم قرار دهند.

شاهرخی توجه به شهدای شاخص شهرستان همانند شهید علی عظیمی به عنوان اولین شهید مدافع حرم شهرستان به عنوان همرزم شهید حججی و نیز توجه به افرادی چون استاد علامه سیداحمد جعفری به عنوان یکی از علمای برجسته کشورو شهرستان را در انتشار اخبار بسیار موثر و مفید برشمرد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه زرند با اشاره به شرایط اقتصادی بد در جامعه وحدت را مهمترین راهکار برای مقابله با این شرایط دانست و گفت: دشمن وحدت ما را در بسیاری شرایط دیده است اما باید بدانیم که در حال حاضر در یک پیچ تاریخی و مرحله گذار قرار داریم و مردم اگر وحدت و اتحاد خود را خوب حفظ کنند می تواند در بهبود شرایط اقتصادی کنونی مفید باشد و برگزاری رزمایش سراسری اقتدار بسیجیان نیز با هدف نمایش همین وحدت به دشمنان نظام برگزار خواهد شد.

وی با توجه به حلول ماه حزن و اندوه و ماه پیروزی خون بر شمشیر ( محرم الحرام ) افزود : مراسم محرم در سپاه قدمت آن به ۳۳ سال قبل بر می گردد و امسال نیز مراسم شبهای محرم همزمان با اقامه نماز مغرب و عشا که برگرفته از سیره امام حسین علیه السلام است .و با هدف تشویق و ترغیب نوجوانان ونونهالان برای اقامه نماز جماعت است در نظر داریم امسال به نوجوانان و. نونهالان که در نماز جماعت شرکت کنند و بیشترین حضور را داشته باشند به قید قرعه جوایز ارزنده ای اهدا ء نمائیم.

شاهرخی به برنامه های هفته دفاع مقدس نیز اشاره نمود و تصریح نمود : شهرستان زرند با اعزام بیش از۱۲ هزار رزمنده در طول دوران دفاع مقدس بعد از شهر کرمان بیشترین تعداد رزمنده را داشته از اقشار مختلف که زرند بیشترین تعداد شهید روحانی را دارد و شهدای کارگر و کارمند و دانش آموز و … که بیش از ۵۸۰ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کردیم .

فرمانده سپاه ناحیه زرندبا اشاره به شعار محوری هفته دفاع مقدس ( ما توانسته ایم )گفت : هفته دفاع مقدس با هفته احیا امر به معروف و نهی از منکر و بازگشایی مدارس همزمان شده است . که میشود در هفته احیا امر به معروف احیا روحیه مطالبه گری داشته باشیم ودر طول این هفته برنامه های متنوعی نظیر عطر افشانی و غبار روبی قبور مطهر شهداء ، رژه موتوری ، دیدار با خانواده شهداء و ایثارگران و… اجراء خواهد شد .

 

انتهای پیام/

خبرنگار : اکبرابراهیمی زرندی

عکس : مهدی کارگر

این خبر را به اشتراک بگذارید :