به گزارش زرند نیوز سیدمهدی قویدل دادستان عمومی و انقلاب شهرستان زرند از کشف و پلمب انبار‌های احتکاری مرغ، برنج خارجی، قند، آب معدنی و میلگرد در این شهرستان خبر داد و گفت: از این انبار‌ها ۵ هزار و ۹۳۶ شاخه میلگرد، هزار و ۱۰۰ کیلو گرم برنج، دو تن قند و ۶۰۰ بطری آّب معدنی کشف شده است.

وی با بیان اینکه توزیع سریع این اقلام در دستور کار است،افزود:طی روز‌های گذشته بیش از یک و نیم تن مرغ کشف شده از محتکران به قیمت کیلویی ۵ هزار تومان بین شهروندان توزیع شد و امروز ۲۷ مرداد ماه اقلام خوراکی از جمله قند و برنج‌های مکشوفه و فردا یک شنبه ۲۸ مرداد ماه نیز آهن آلات در بازار و بین شهروندان توزیع می‌شود.

قویدل با تاکید بر برخورد قاطع با محتکران تصریح کرد: برخی از افراد سودجو بدون توجه به نیاز همشهریان خود با اخلال در بازار، کالا و مایحتاج مردم را احتکار و ذخیره سازی می‌کنند، که این امر باعث کمبود اقلام در بازار و افزایش قیمت کالا‌های مورد نیاز مردم می‌شود.

این مقام قضائی گفت: تیم بازرسی متشکل از پلیس اطلاعات، پلیس آگاهی، شورای اصناف، صنعت معدن و تجارت و با محوریت دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان با هدف مبارزه با احتکار کالا و گران فروشی تشکیل و در حال بازرسی از انبار‌ها و واحد‌های صنفی هستند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان زرند افزود:در حاشیه طرح مبارزه با گران فروشی و احتکار همچنین ۱۲۰ هزار نخ انواع سیگار، ۲۰۰ بسته انواع تنباکو قاچاق از این انبار‌ها کشف و ضبط شد.

شایان ذکر است بسیاری شهروندان زرندی که در محل توزیع مرغ (احتکار شده) حضور داشتند، ضمن ابرازخرسندی از برخورد با متخلفان از اقدام ارزشمند تیم بازرسی در مبارزه با احتکار کنندگان قدردانی کردند و برخورد جدی و قانونی با سودجویان و احتکارکنندگان را خواستار شدند.

انتهای پیام/

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :