رهبری نمی توانند بجای مسئولین کشور ایفای نقش کنند و‌ وظایف خاص خود را دارند

به گزارش زرندنیوز ، حجت الاسلام سلطانی امام جمعه موقت شهرستان زرند در خطبه های نماز جمعه این هفته زرند اظهار داشت : دشمن سه محور را نشانه گرفته که محور اول دین ماست ، محور دوم ، محور ولایت است که دشمنان نشانه گرفتند و می‌خواهند ریشه ولایت را بزنند که در داخل هم متاسفانه آگاهانه و بعضاً ناآگاهانه همراه اینها موج شدند، محور سوم بحث روحانیت است که گاهی به روحانیت اهانت میشود که این بحث ماست که ما از پیغمبر بالاتر نیستیم که روی سر پیغمبر خاکروبه ریختند. همه ما سرباز ولایت هستیم.

وی گفت: محور اصلی که دشمن مورد حمله قرار داده است ولایت است ، بحث ولایت فقیه همه جوره مورد حمله استکبار و خیانتکاران داخلی قرار گرفته است. متاسفانه بعضی‌ها بعنوان مسئول ، کلیپ علیه رهبری پخش میکنند. به آرشیو فیلمهای جلساتی که در مجلس خبرگان رهبری برگزار شده دستبرد می زنند و این فیلمها را تقطیع(تیکه تیکه) میکنند کنارهم میذارند و شبهه افکنی میکنند و با گفتن مسائل دروغ علیه رهبری فرافکنی می کنند.

امام جمعه زرند با اشاره به وظایف رهبری گفت: وظایف رهبر از آنچه که ما تصور می‌کنیم بالاتر است ، وظیفه رهبری حفظ و پاسداری از ارزشهای اسلام ،احیای هویت مسلمانها ،حفظ و ارتقای عزت اسلام و مسلمانان ، جلوگیری از سلطه بیگانگان ، جلوگیری از اینکه کفار بر مسلمانان مسلط نشوند.

امام جمعه موقت زرند با اشاره به وظایف رهبری در سطح جهانی گفت: رهبری وظایفی بصورت جهانی دارند همچون پاسداری از آرمان های فلسطین و دیگر کشورهای مظلوم اسلامی که این بر مبنای دین ما و سیره پیامبر و ائمه اطهار است.

وی گفت: اسرائیل و دیگر دشمنان ما نقشه های زیادی برای نفوذ داشتند که با درایت و مدیریت رهبری نقشه های آنان نقش برآب شده است.

حجت الاسلام سلطانی گفت: عده ای آگاهانه و عده ای نا آگاهانه می گویند چرا رهبری به مسائل و مشکلات ورود نمی کند در جواب این عده باید گفت :رهبر معظم انقلاب نمی توانند بجای رئیس‌جمهور ، دولت ، دستگاه های نظارتی و بازرسی ، نمایندگان مجلس ، قوه قضائیه و دادگستری ، رئیس بانک مرکزی ، گمرکات و دستگاههای اقتصادی و بازرگانی ایفای نقش کنند و وظایف خاص خود را دارند .

خطیب جمعه زرند اظهار داشت: حالا فرضا رهبری به این مسائل ورود کنند عده ای میگویند این با قانون اساسی در تضاد است که رهبری در خارج از حیطه وظایف خود ورود کند و همان عده می گفتند این دیکتاتوری است که رهبری خارج از وظایف خود ورود کند .

وی گفت: رهبری همیشه و همه وقت نیاز نظام و کشور را می‌بیند ، بررسی می‌کند ، تحلیل میکند ، تبیین و تشریح می‌کند. بعنوان مثال: رهبری در بحث برق کشور بیش از ده سال قبل مگر متذکر نشدند؟یا در بحث هسته ای مگر رهبری مکررا متذکر نشدند؟ تا چنین روزی ما قطعی های مکرر برق نداشته باشیم و دستمان جلوی بیگانگان دراز نباشد.

امام جمعه موقت زرند در خصوص رهنمود های مقام معظم رهبری در زمینه مذاکرات گفت: رهبری در بحث مذاکرات ۵+۱ مگر بارها بد عهدی آمریکا را مثال نزدند و مصادیق نگفتند؟ اما گوش ندادند!

وی گفت: هر ساله اول فروردین رهبری با نامگذاری شعار سال مسائل مهمی را براساس نامگذاری شعار سال متذکر می‌شوند مثلا طی چند سال گذشته بحث اقتصادی را در شعار سال مطرح کردند. پس این چه وضع اقتصادی است که گریبان گیر جامعه شده است ؟

امام جمعه موقت زرند گفت: همچنین رهبری در بحث انتخابات شاخص‌های یک فرد که لایق حضور در مجلس و لایق کشورداری و امور اجرایی کشور باشد را بارها و بارها اعلام نکردند؟ به هر دلیل و هر منطقی مردم و مسئولین رعایت نکردند! و اکنون رهبری نباید به این بی تدبیری ها جوابگو باشد.

حجت الاسلام سلطانی بیان داشت: چرا امروز فلش مشکلات باید به سمت رهبری باشد؟ ما خودمون سرنوشت مملکت را تغییر دادیم و خیلی از مسائل را خودمان با دست خودمان رقم زدیم و فردای قیامت باید جوابگو باشیم !

وی گفت: در مقطع کنونی و در این شرایط حساس بعضی‌ها میخواهند فرهنگ خوارج را به مردم القا کنند ما باید دنبال حق و حقیقت باشیم و دنبال بحث جناح بازی نباشیم.

خطیب جمعه زرند گفت: چه جناح چپ چه جناح راست اگر آرمان‌ها و ارزشهای این نظام را زیر پا گذاشت بدانید این جناح جناح خوبی نیست ،هم اصولگرا هم اصلاح طلب اگر از نظام فاصله گرفتند ، اگر مادی گرا شدند، بدانید اینها منافع اسلام را نمی خواهند بلکه منافع خودشان را میخواهند.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :