۸۵ درصد ازدواج های اینترنتی به طلاق ختم می شود

رئیس شعبه دو دادگاه عمومی شهر کرمان گفت: متاسفانه حدود ۸۵ درصد ازدواج های اینترنتی منتهی به طلاق و جدایی زوجین می شود.

به گزارش زرندنیوز , حجت الاسلام محمد شفیعی پیش از ظهر پنجشنبه اظهار کرد: با توجه به توسعه فضای مجازی، ازدواج های اینترنتی جایگزین ازدواج های سنتی شده است اما متاسفانه قریب به  ۸۵ درصد ازدواج های اینترنتی منتهی به طلاق و جدایی زوجین می شود.

وی با اشاره به توسعه سیستم های ارتباطی از جمله اینترنت و فضای مجازی، گفت: توسعه سیستم های ارتباطی سبب شده ارتباطات افراد با یکدیگر بدون ملاحظات اخلاقی به سرعت رواج یابد و ازدواج اینترنتی جایگزین ازدواج های سنتی شود.

شفیعی با اعلام اینکه بی اعتمادی از بزرگترین و مهمترین چالش ها و معایب ازدواج های اینترنتی است، افزود: متاسفانه در این نوع ازدواج هر یک از زوجین همواره این دغدغه را در ذهن خود دارد که شاید همسرش با شخص دیگری نیز ارتباط اینترنتی داشته باشد و همین امر سبب بروز مشکل بین زوجین می شود و زندگی آنان را به مخاطره می اندازد.

وی گفت: در ازدواج های اینترنتی هر یک از طرفین به لحاظ عدم اطلاع طرف مقابل از وضعیت او و عدم تقابل چهره به چهره و اینکه در یک فضای کاملاً انتزاعی با هم در ارتباط هستند خود را فردی ایده آل معرفی می کنند. در نتیجه شخص در انتخاب خویش دچار مشکل می شود و پس از ازدواج متوجه می شود که طرف مقابل او فردی ایده آل و مناسب برای ازدواج با وی نبوده است.

رئیس شعبه دو دادگاه عمومی (خانواده) شهر کرمان افزود: معمولاً پسران در ارتباط اینترنتی و چت بیشتر به دنبال سرگرمی هستند و با این نوع ارتباطات وچت کردن خود را سرگرم می کنند؛ در حالیکه دختران غالباً قصدشان از این نوع ارتباطات اینترنتی و چت کردن یافتن همسری مناسب برای زندگی است و این تعارض باعث می شود که به خواسته خود که ازدواج موفق باشد نرسند.

وی تصریح کرد: ازدواج های سنتی در قیاس با ازدواج های اینترنتی ۹۵ درصد پایدارتر هستند در حالی است که ازدواج های اینترنتی ۸۵ درصد شان منتهی به طلاق وجدایی زوجین می شود.

انتهای پیام/مهر

این خبر را به اشتراک بگذارید :