مشکلات کشور را نباید معطل برجام کرد

به گزارش زرندنیوز ، حجت الاسلام ابراهیمی امام جمعه زرند در خطبه های این هفته نماز جمعه زرند با اشاره پنجم مرداد سالروز برگزاری اولین نماز جمعه بعد از انقلاب گفت :اولین نماز جمعه بعد از انقلاب اسلامی به دستور حضرت امام توسط ایت الله طالقانی قرائت شد و در تهران اقامه شد .

وی بااشاره عظمت نماز جمعه گفت: نمازجمعه، نماز عبادی سیاسی است و بنیان گذار آن پیامبر گرامی اسلام است .

امام جمعه زرند با اشاره به تاریخ نماز جمعه در ایران گفت: نماز جمعه بر شما واجب است تا در آن شرکت کنید .در ایران اسلامی بطور رسمی در سال ۵۸ نماز جمعه اقامه شد و مرتب مورد تاکید امام راحل قرار می گرفت .

وی با اشاره به کلام نورانی حضرت امام خمینی (ره) بیان داشت: اگر جمهوری اسلامی هیچ برکتی نداشته باشد همین نماز جمعه کافیست .

حجت الاسلام ابراهیمی در خصوص اهمیت نماز جمعه در کلام قران گفت: درقران مجید سوره مستقل در باب اهمیت نماز جمعه نازل شده است .

ایشان با اشاره به ایاتی از سوره جمعه گفت : در خطاب الهی لذتی است و خدا وقتی مومنین را مورد خطاب قرار می دهد و نماز بالاترین لذت است.

وی همچنین گفت: اهمیت نماز در این است که نماز بالاترین یاد خداست و یاد خدا باعث آرامش است و قلب را روشن و دل را آباد می کند و زندگی ها را درست می کند .بهترین قالب یاد خدا نماز است .

امام جمعه زرند گفت: بیداری و آبادانی و … از اهمیت های نماز جمعه است .نماز جمعه مایه وحدت و همدلی و مایه روشنایی دل و قلب میشود .

حجت الاسلام ابراهیمی همچنین گفت:در نماز جمعه تهران بمب زدند ولی مردم نماز جمعه را خالی نکردند و ماندند. اما در زمان پیامبر هنگام ساز و دهل زدن مردم مدینه نماز جمعه و‌ خطبه های پیامبر را رها کردند و رفتند دنبال تجارت و کاروان تجاری و آیاتی در باب این کار نازل شد و خداوند آنها را مذمت کرد .

وی بیان داشت: ترک نماز جمعه ترک امامت و ولایت است . نماز منصب الهی دارد و نشان از اهمیت نماز جمعه است .

امام جمعه زرند با اشاره به تاریخچه برگزاری نماز جمعه در زرند گفت: آیت الله جعفری اولین امام جمعه شهرمان بودند و به برکت ایشان از اول انقلاب نماز جمعه در شهر زرند به امامت ایشان برگزار شده است .

امام جمعه زرند در خصوص دیدار رهبر معظم انقلاب با هیئت دولت گفت:در این دیدار که در هفته گذشته برگزار شد مقام معظم رهبری نکات بسیار مهمی را در زمینه حل مشکلات اقتصادی بیان کردند که کارشناسان گفتند نکات بسیار مهم و کلیدی در واقع نقشه راه مسیر دولت در بحث اقتصاد را آقا تبیین کردند.

وی گفت: نکاتی که رهبری فرمودند:
۱_نقشه راه اقتصاد با ثبات ؛راهی باید انتخاب بشود که باعث ثبات بازار بشودتا فعالان اقتصادی تا مردم تکلیف خودشان را بدانند ،با ارامش بتوانند بر سر سفره اقتصاد وارد بشوند.

۲_مسئولان باید روحیه قوی داشته باشند،انگیزه داشته باشند،شجاع باشند ،عزم راسخ داشته باشند ، خودباوری در مقابل جنگ اقتصادی داشته باشند ، مجاهدت کنند ،با اراده به میدان بروند.

۳_مسئولان دولتی باید ارتباطشان با مردم را بیشتر کنند. ارتباط نزدیکتر وشفافتر ، بیان کنند مسائل را تا مردم در جریان قرار بگیرند.

۴_من مخالف مذاکره با اروپا در کشور نیستم اما کشور نباید معطل مذاکرات بشود ،مشکلات کشور را نباید معطل برجام کرد. دولت باید درجهت حل مسائل کشور و مقابله با جنگ اقتصادی کمربند خودش را محکم کند.

از جمله فرمایشات آقا ، تقویت بخش خصوصی ، برخوردقاطع با متخلفان ،اقتدار نشان دادن در مقابل بیگانگان، جدی گرفتن سیاستهای اقتصاد مقاومتی و این اقتدار را شمادر سخنان رییس جمهور ملاحظه کردید.وقتی گفتند اگر ما نتوانیم نفت مان را صادر کنیم هیچکس در دنیا نمی‌تواند به نفت برسد ، تنگه هرمز دست ماست و ما نمی‌گذاریم و بعدها که دیدید ترامپ توئیت کرد و سردار ما ، سردار حاج قاسم سلیمانی جوابش را دندان شکن دادند.که در دنیا مثل بمب صدا کرد.

یه سوالی که میشه این است که آیا رهبر خبر داره از این شرایط اقتصادی؟که اگر خبر ندارد خیلی بد است اما اگر خبر داره چرا کاری نمیکند؟چرا چیزی نمیگوید؟چرا رهبر به میدان نمی اید؟

اولا اینکه رهبر ما در دنیا بهترین رهبر است،در دنیا بعداز معصومین و امام (ره) رهبری به هوشیاری و هوشمندی وپاکدستی و مدیریت به رهبر ما نمیرسد. زندگیشون زاهدانه است تا جایی که دشمنان نتوانستند تو این قصه از رهبری ایراد بگیرند.خودشان گفتند زندگی رهبر ایران یک زندگی درویشی است.بنابراین درد فقر را حس میکنند.

نکته دوم این است که ایشان بطور کامل از شرایط اطلاع دارند
رهبر نمی آیند بطور رسمی و پشت تریبون انتقاد کنند و گرنه نظام از هم میپاشد، نه ده بار که صدبار بصورت خصوصی انتقاد می‌کنند و بعداز ان بصورت علنی انتقاد سازنده میکنند مثل جلسه ای که هیئت دولت و رییس جمهور را دعوت کردند یا دیگر مسائل .تذکری که باید داده بشه ،داده میشود.

این مسایل اقتصادی که ما باهاش دست و پنجه نرم میکنیم ده سال پیش توسط رهبری پیش بینی شده بوده و تذکر داده بود.

مبارزه با قاچاق ، حمایت از کار و سرمایه و کالای ایرانی ،توجه به ظرفیت‌های داخلی ،اقتصاد مقاومتی، جلوگیری از خام فروشی و…اینها نقشه راه هستند ،راههکار هستند.

بعضی ها میگویند رهبر بیاد به میدان ،خب رییس جمهور ،مجلس ،قوه قضاییه اینها بازوی ولایت فقیه هستند اینها باید در میدان کار و عمل فعالیت کنند.

رهبر انقلاب هم پیش بینی کرده هم راهکار داده هم تدبیر کرده هم کشور را در مقابل دشمنان سرپا نگه داشته والا بااین هجمه ای که از اول انقلاب بوده کشور میبایست کفن پوسانده باشد

این اقتدار از اقتدار ولایت فقیه ایجاد میشود ،از برکت امام و شهدا و این مردم

بخشی از راهکار رهبر هم مربوط به مردم است که مردم از کالای داخلی بخرید، مردم بیایند داخل صحنه و مراقبت کنید، مصرف در آب ،برق،گاز و… را اسراف نکنیم .ما مردم و مسئولین هستیم که باید حرف شنوی داشته باشیم.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :