کارگروه صلح و سازش در زندان زرند تشکیل شد/۸۶زندانی در زرند آزاد شدند

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان زرند گفت:طی شش ماه گذشته با برگزاری جلسات صلح و سازش بین شاکیان و محکومین ۸۶ زندانی در شهرستان آزاد و برای ۱۸زندانی دیگر تخفیف گرفته شده است.

به گزارش زرندنیوز , سید مهدی قویدل در ارتباط ویدئوکنفرانس با رئیس ستاد دیه کشور که در مرکز استان کرمان برگزار گردید،اظهار داشت : طبق تفاهم نامه ای که بین دادسرای عمومی و انقلاب و اداره زندان شهرستان زرند صورت پذیرفته است بیش از ۱۰۰جلسه صلح و سازش با حضور شاکیان و زندانیان و محکومین مالی به صورت چهره به چهره برگزار گردیده است.

این مقام قضائی اعلام کرد:طی شش ماه گذشته و از زمان تشکیل این کارگروه با همت اعضای این کارگروه که شامل دو نفر از اعضای شورای حل اختلاف و مددکاران اداره زندان می باشد، مبلغ ۵۴۲میلیون تومان به همراه ۷۵۰سکه بهار آزادی رضایت گرفته شده است و همچنین ۴۸۶میلیون تومان به همراه ۱۱۴سکه بهار آزادی تخفیف گرفته شده است.

دادستان زرند عنوان کرد: خیرین زرندی نیز با حضور ۳۸۰ میلیون ریال برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد کمک نموده اند.

وی در پایان ضمن تشکر از اعضای کارگروه صلح و سازش،مردم مومن و خیرین نیکوکار شهرستان زرند اظهار داشت:مشارکت خیرین در این امر خداپسندانه و نیز ترویج فرهنگ صلح و سازش در جرائم غیر عمد با استفاده از نفوذ معتمدین و متدینین می تواند در کاهش جمعیت کیفری و نیز جلوگیری از آسیب های اجتماعی که برای خانوده های زندانیان نقش موثری داشته باشد .

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :