دکتر ابراهیمی رئیس اداره بهزیستی زرند :

بالغ بر ۲۰۰ نوع خدمت در سازمان بهزیستی در قالب طرح های مختلف ارائه می گردد

در حال حاضر بالغ بر ۲۰۰ نوع خدمت در سازمان بهزیستی درقالب طرحهای مختلف ارائه می شود که اغلب اقشار مختلف جامعه هدف بویژه قشر آسیب پذیرازآن بهره مند می شوند .

به گزارش زرندنیوز , همزمان با فرا رسیدن هفته بهزیستی دکتر محمد ابراهیمی رئیس اداره بهزیستی شهرستان زرند در نشست خبری با اصحاب رسانه به تشریح فعالیت های این نهاد دولتی پرداخت .

رئیس اداره بهزیستی زرند ضمن تبریک هفته بهریستی و هفته تامین اجتماعی اظهار داشت : سازمان بهزیستی در قبل از تاسیس خدمات خود رادر فالب موسسات ، جمعیت ها و انجمن ها بصورت های مختلف ارائه می نمود که با تلاشهای وافر شهید والامقام محمد علی فیاض بخش در ۲۵ تیرسال ۱۳۵۹ این سازمان بصورت یک نهاد تخصصی دولتی در حوزه های مختلف به ارائه خدمت به معلولان ، سالمندان ، بیماران اعصاب و روان و زنان بی سرپرست و بد سرپرست و غیره … به ارائه خدمت پرداخت و تاکنون درحوزه های توانبخشی ، مراقبتی ، پیشگیری و اجتماعی فعالیت و موفقیتهای بسیار چشمگیری را داشته است .

دکتر ابراهیمی افزود : در حال حاضر بالغ بر ۲۰۰ نوع خدمت در سازمان بهزیستی درقالب طرحهای مختلف ارائه می شود که اغلب اقشار مختلف جامعه هدف بویژه قشر آسیب پذیرازآن بهره مند می شوند .

وی با اشاره به فعالیت های حوزه معاونت اشتغال و مشارکت ها و مسکن و مراکز غیر دولتی جهت ایجاد اشتغالزایی مددجویان افزود : سازما ن بهزیستی خدمات حمایتی بیمه ای در قالب های گوناگون به زنان سرپرست خانوار ارائه می کند که در حال حاضر بیش از ۱۰۸ نفر از زنان سرپرست خانوار شهری از خدمات تامین اجتماعی و تعداد ۱۷۰ نفر از زنان سرپرست خانوار روستایی و عشایری تحت پوشش خدمات بیمه ای روستایی و عشایری و بالغ بر ۲۹۳ نفر از بیمه خدمات درمانی و بیمه سلامت بهره مند هستند .

رئیس اداره بهزیستی زرند اذعان داشت : اداره بهزیستی بعنوان متولی سلامت اجتماعی نیازمند همکاری و تامل با جامعه روحانیت الخصوص ائمه جمعه و جماعات هست و در حال حاضرتمامی همکاران و کارشناسان این مرکز در خصوص بهره وری از مسائل شرعی و دینی و آموزش مهارت های سبک زندگی اسلامی به لطف الهی همکاری و تامل بسیار خوبی با امام جمعه زرند و نیز ائمه جمعه مناطق ریحانشهر ، خانوک و یزدانشهر دارند و حتی تفاهم نامه هایی هم جهت تسریع درروند اجرائی کار ایجاد شده است .

دکتر ابراهیمی در پاسخ به سئوال خبرنگارما در خصوص اقدمات بهزیستی زرند در جهت کمک به افراد کم توان ذهنی اظهار داشت : معلولین ذهنی بخشی از از افراد معلول تحت حمایت سازمان بهزیستی هستند که در شهرستان زرند بالغ بر ۲۷۰۰ نفر معلول داریم که از این تعداد تقریباً ۸۰۰ نفر معلول کم توان ذهنی هستند که در حال حاضر این افراد در دو مرکز نگهداری معلولان ذهنی زرند نگه داری می شوند .

وی با تاکید بر این موضوع یکی از اهداف مهم سازمان بهزیستی توانمند ساختن افراد جامعه هست افزود : در حوزه پیشگیری ما بحث آموزش مهارتهای زندگی و فرزند پروری را درسرلوحه کار خویش داریم تا بتوانیم فردای روشنی را برای خانواده ها ترسیم نمائیم .

رئیس اداره بهزیستی زرند در ادامه افزود : بمنظور جلوگیری از آسیب ها و ناهنجاریهای اجتماعی در حوزه پیشگیری و درمان اعتیاد ما در شهرستان زرند ۲ مرکز اقامتی میان مدت (کمپ درمان اعتیاد ) داریم یکی برای زنان و یکی برای مردان ودر حال حاضر بطور میانگین ماهانه بالغ بر ۸۰ نفر بیمار در این مراکز تحت خدمات درمانی قرار دارند.

دکترابراهیمی با اشاره به بحث مناسب سازی معابر و اماکن عمومی جهت استفاده معلولان جسمی حرکتی افزود : معلولان و جانبازان جزو شهروندان عادی جامعه ما هستند و از حقوق شهروندی برخوردارند لذا منزلت و شان اجتماعی و کرامت انسانی آنها باید حفظ شود ودر این راستا با تلاشها و پیگیریهای مستمر این اداره بیش از ۷۰% درصد موضوع مناسب سازی مراکز دولتی در این شهرستان انجام شده ودر تلاش هستیم تا با همکاری سایر دستگاه ها نسبت به فراگیر نمودن این امر مهم اقدام نمائیم .

شایان ذکر است : در خاتمه این نشست صمیمی رئیس اداره بهزیستی زرند از اصحاب رسانه خواست تا بعنوان همیار رسانه ای این سازمان را ارائه خدمت به جامعه هدف یاری نمایند .

انتهای پیام/

خبرنگار : اکبرابراهیمی زرندی