اعزام کاروان پیاده روی شهرستان زرند به مشهد مقدس

برای نوزدهمین سال متوالی کاروان پیاده‌روی محبان‌الرضا (ع) شهرستان زرند عازم مشهد مقدس شد.

به گزارش زرندنیوز , به گفته عباس ایرانمنش مدیرکاروان پیاده شهرستان زرند این کاروان در قالب بیش از ۸۰ نفر از بسیجیان با پای پیاده به پابوس هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت می‌روند.

وی مبارزه با تهاجم فرهنگی و توطئه دشمنان علیه جوانان از مهمترین اهداف دانست و افزود برای نوزدهمین سال است، این کاروان با پای پیاده مسافت ۸۴۰ کیلومتری زرند – مشهد مقدس را با عبور از مسیر راور، نایبندان، دیهوک، فردوس، گناباد و تربت‌حیدریه تا حرم مطهر ثامن‌الحجج (ع) طی می‌کنند.

مدیر کاروان محبان الرضا (ع) زرند افزود: بیش از ۸۰ درصد اعضا کاروان را جوانان و نوجوانان تشکیل میدهند و روزانه به طور متوسط بین ۳۰ کیلومتر پیاده‌روی می‌کنند.

حجت‌الاسلام علیزاده روحانی کاروان پیاده محبان الرضا (ع) شهرستان زرند به برنامه های فرهنگی این کاروان در طول سفر اشاره کرد و گفت: برپایی نمازهای جماعت اول وقت و اجرای برنامه‌های فرهنگی و مذهبی، بیان احکام، غبارروبی و عطرافشانی قبور مطهر شهدا، خواندن دعای عهد، تفسیر قرآن‌ کریم، زیارت عاشورا و زیارت امامزادگان از جمله این برنامه‌هاست.

در مراسم بدرقه این کاروان فرماندار و جمعی از مسئولین اجرایی و قشرهای مختلف مردم ولایت‌مدار حضور داشتند و اعضا از محل مسجد حضرت رقیه (س) با استقبال گرم مردم به سمت قبور مطهر شهدای گمنام واقع در پارک شهید رفتند و پس از قرائت فاتحه با عبور از خیابانهای اصلی شهر به سمت گلزار شهدا رفتند و پس از اجرای برنامه های فرهنگی و مذهبی حرکت خود را سوی مشهد مقدس از مسیر راور آغاز نمودند .

این مراسم با ذبح گوسفند و پخش شربت و… همراه بود.

انتهای پیام/