بهره برداری از پد بالگرد بیمارستان تامین اجتماعی زرند

به گزارش زرندنیوز , با حضور مدیران تامین اجتماعی استان ،شرکای اجتماعی و جمعی از مسئولان شهرستان زرند ،پد بالگرد این مرکز درمانی مورد بهره برداری قرار گرفت.

دکتر امین فخر،مدیر درمان تامین اجتماعی استان طی سخنانی در مراسم افتتاح این طرح گفت:مقتضیات منطقه زرند ایجاب میکند که بیمارستان دارای پد بالگرد برای انتقال بیماران باشد.

وی به موضوع ادغام بیمارستان دولتی زرند در بیمارستان تامین اجتماعی بعد از زلزله سال ۹۵ اشاره نمود و افزود:بعد از این ادغام ۵۵ تخت به تخت های این بیمارستان اضافه شده است که بار مالی ناشی از این افزایش برای سازمان تامین اجتماعی ۳۰ میلیارد تومان می باشد.

دکتر فخر اظهار داشت: با دانشگاه علوم پزشکی کرمان برای ارائه خدمات درمانی به مردم شهرستان زرند تشریک مساعی کردیم و با همکاری و همدلی مشکلات را برطرف نمودیم.

وی ادامه داد:بودجه سازمان تامین اجتماعی در سال جاری یکصد هزار میلیارد تومان،معادل یک سوم بودجه کشور است و تامین اجتماعی اولین خریدار و دومین تولید کننده درمان کشور می باشد.

مدیر درمان به حجم عظیم خدمات درمانی به بیمه شدگان پرداخت و گفت: برای تسهیل دسترسی بیمه شدگان به این خدمات گسترده برنامه های نهضت آی تی از جمله صدور نسخه الکترونیک،پرونده الکترونیکی بیماران مزمن،نظام ارجاع داخلی،HIS بیمارستانی،اتوماسیون اداری،روشهای نوین نوبت دهی اجرایی شده است و هدف افزایش خدمات غیر حضوری و افزایش رضایتمندی بیمه شدگان است.

دکتر فخر افزود: در بیمارستان زرند در سال گذشته بخش سی تی اسکن و فضای جایگزین بحران راه اندازی شد و در سال جاری طرح ارتقاء هتلینگ اجرایی میشود.

دکتر منصور هاشمی،رییس بیمارستان امام علی (ع) زرند نیز در این مراسم طی سخنانی گفت:این بیمارستان دارای ۱۶۰ تخت فعال است و روزانه ۲۰۰ بیمار بستری میشوند و به ۱۴۰۰ نفر خدمات سرپایی داده میشود.

وی افزود: بیمه شدگان شهرستانهای راور و کوهبنان نیز از خدمات این بیمارستان استفاده میکنند.

رییس این مرکز درمانی اظهار داشت: بیمارستان تامین اجتماعی زرند دارای افتخاراتی همچون رتبه یک عالی در ارزشیابی وزارت بهداشت،دوستدار کودک،بیمارستان سالم،مروج تغذیه با شیر مادر،واحد نمونه در امر مدیریت بحران است.

دکتر هاشمی اضافه کرد:برای نصب دستگاه سی تی اسکن در بیمارستان یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان هزینه شده است و بعلت وقوع حوادث ترافیکی و انتقال مادران که زایمان پرخطر دارند نیاز به احداث پد بالگرد بود که این طرح در زمینی به مساحت ۳۵۰۰ متر مربع و با هزینه یک میلیارد ریال به اتمام رسید.

وی ارتقاء کیفیت خدمات درمانی و ایمنی بیماران را اهداف مهم این مرکز درمانی ذکر کرد.

دکتر هاشمی از حمایت های مدیریت درمان استان،همکاری های مسئولین شهرستان زرندوهوانیروز کرمان تشکر و قدردانی کرد.

حبیب اله خنجری،فرماندار زرند نیز در این مراسم از مدیریت درمان استان که برای ادغام دو بیمارستان دولتی و تامین اجتماعی مساعدت و همکاری نموده اند،قدردانی کرد و اظهار داشت: سازمان تامین اجتماعی متحمل هزینه زیادی گردیده است و در حال حاضر خدمات بسیار خوبی به مردم منطقه ارائه میشود و پرسنل با سعه صدر به بیماران خدمت میکنند.

شایان ذکر است در پایان این مراسم از غلامحسین کردی،خیر شهرستان زرند که در امر احداث پد مشارکت داشته است،تجلیل شد.

انتهای پیام/

خبرنگار سید سالار اسدیار

این خبر را به اشتراک بگذارید :