پرونده‌های خرد، معضل هدررفت زمان در دستگاه قضایی زرند

فرمانده ناحیه انتظامی شهرستان زرند به همراه جمعی از معاونان و فرماندهان ارشد خود با مسئولان دستگاه قضایی این شهرستان دیدار کرد.

به گزارش زرندنیوز ، در این دیدار حجت‌الاسلام محمدی رییس دادگستری زرند با بیان اینکه نیروی انتظامی بازوی توانمند دستگاه قضایی محسوب می‌شود، اظهار داشت: اگر شجاعت، پشتکار و تلاش شما نباشد اقدامات دستگاه قضایی نیز نتیجه‌بخش نخواهد بود.

وی با اشاره به تعامل میان دستگاه قضایی و مجموعه انتظامی زرند، افزود: مهم‌ترین رکن و خصوصیت تعریف شده برای ما برخورد با روی باز با مردم است تا آن‌ها ما را در کنار خود ببینند و نه در مقابل خود.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدی از امنیت جاری در زرند نیز ابراز خرسندی کرد و بیان داشت: باید تفکر بازپروری فرد زندانی، مجرم و متهم را داشته باشیم و برای معضلات جامعه غصه بخوریم.

وی با تاکید بر کار مضاعف در مساله پیشگیری از وقوع جرم، یادآور شد: شورای پیشگیری از وقوع جرم زحماتی را متحمل می‌شود اما متاسفانه شاهد ثمره آن نیستیم و پرونده‌ها رو به افزایش است.

رییس دادگستری زرند با اعلام اینکه هم‌اکنون ۱۷ قاضی در زرند مشغول به قضاوت‌اند، از برخی پرونده‌سازی‌ها گلایه و خاطرنشان کرد: اگر مردم برای مسائل خرد و جزء به ما مراجعه نکنند، در مصرف زمان صرفه‌جویی می‌شود و دادگستری می‌تواند به موارد مهم‌تر بپردازد.

قویدل دادستان شهرستان زرند نیز در دیدار با سرهنگ میرزایی و هیات همراه اظهار داشت: با وجود تعدد آسیب‌ها و مسائل دیگر، کار نیروی انتظامی یک کار ایثارگرانه می‌باشد و شما نیز در حال تلاش هستید تا با کمترین نیرو، وظایف خود را هرچه بهتر انجام دهید.

وی جرائم سرقت و نزاع را دغدغه اصلی دستگاه قضا عنوان کرد و افزود: باید با افزایش آگاهی مردم و ترویج فرهنگ، مردم را از بی تفاوتی خارج کنیم.
دادستان زرند با بیان اینکه اعتیاد دروازه ورود به سایر جرائم است، خاطرنشان کرد: آگاهی‌بخشی در زمینه اعتیاد و مبارزه با آن، وظیفه متولیان فرهنگی شهرستان است و ما فقط باید حول اعتیاد حساسیت‌زایی کنیم.

گفتنی است در این دیدار مقرر شد خودروهایی که در کاروان‌های عروسی از قانون تخطی کرده و موجب اختلال در نظم و آرامش شهر می‌شوند از سوی پلیس راهنمایی رانندگی زرند به مدت ۲۱ روز توقیف خواهند شد.


انتهای پیام/روابط عمومی دادگستری زرند

این خبر را به اشتراک بگذارید :