رئیس اداره میراث فرهنگی زرند:

۵۰۰ نفر در حوزه صنایع دستی زرند فعالیت می کنند

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری زرند از اشتغال بیش از ۵۰۰ نفر در حوزه صنایع دستی زرند خبر داد.

به گزارش زرندنیوز ، محمد اسلامی بعدازظهر یکشنبه در آیین روز جهانی جهانی صنایع دستی در سالن اجتماعات آموزش و پرورش زرند به اشتغال واقعی بیش از ۵۰۰ نفر در حوزه صنایع دستی زرند اشاره کرد، اظهار کرد: صنعتگران موتور محرکه اقتصاد خانواده ها هستند و نقش آن ها در تحقق اقتصاد مقاومتی قابل تقدیر است.

وی افزود: امروزه موضوع صنایع دستی نه تنها یک شغل بلکه یک پارامتر مثبت در افزایش امید به زندگی است و در جوامع غربی از صنایع دستی به عنوان یک صنعت مدرن که می تواند در تمام سطوح اجتماعی و خصوصا اقتصادی نقش آفرینی کند نام می برند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری زرند با بیان اینکه امروز تولیدات هنرمندان زرندی در سبد اقتصادی خانواده ها به عنوان یک الزام پذیرفته شده است، گفت: امروزه جایگاه صنایع دستی و میراث فرهنگی و گردشگری زرند در سطح بالایی از استان قرار دارد که این محصول مدیریت مجموعه و همراهی و همدلی شما فعالان این حوزه ها است.

وی به بازگشایی جمعه بازار برای عرضه و فروش تمام تولیدات روستایی اشاره و تصریح کرد: در این رابطه نشست های خوبی برگزار شده است که امیدواریم به زودی شاهد راه اندازی یک جمعه بازار دائمی در شهرستان زرند باشیم.

انتهای پیام/مهر