بسته های فرهنگی شامل اسباب بازی و کتاب در بین دانش آموزان کوهبنان توزیع شد.

به گزارش زرندنیوز , در پی زلزله شب یلدای شهرستان کوهبنان مدیر کل امور کتابخانه های عمومی استان از مناطق زلزله زده شهرستان بازدید نمود و در ادامه ضمن دیدار با مسوولان شهرستان در تعدادی از مهد کودک ها ،پیش دبستانی ها و مدارس شهر کوهبنان و دهستان جور حضور پیدا کردند و نسبت به توزیع بسته های فرهنگی شامل اسباب بازی ،کتاب و…اقدام نمودند .

در حاشیه این مراسم محمد جواد حسین زاده مدیر کل امور کتابخانه های عمومی استان گفت زلزله شب یلدای کوهبنان خسارات متعددی به ساختمان ها و امکان وارد نمود که متاسفانه ساختمان کتابخانه عمومی شهید اول کوهبنان در این حادثه دچار خسارت شد .

وی ابراز داشت بلافاصله تلاش کردیم که ساختمان را به محلی دیگر منتفل کنیم که با مساعدت و تعامل مدیریت آموزش و پرورش کوهبنان این مشکل مرتفع گردید .
حسین زاده ادامه داد کوهبنان مردمانی فرهنگی و علاقمند به حوزه کتاب دارد لذا در اولین فرصت پس از زلزله زمینه برای حضور علاقمندان و استفاده از فضای موجود انجام شد.

وی تاکید کرد برای رونق فضای موجود تلاش شد که مسابقات مختلف کتابخوانی ،برنامه های فرهنگی و هنری ،برگزاری نمایشگاه ها و….در دستور کار قرار گیرد و تا کنون این مهم به خوبی انجام شده است .

مدیر کل امور کتابخانه های استان تصریح نمود در زلزله اخیر به ساختمان کتابخانه عمومی کوهبنان به صورت جدی خسارت وارد شد که این فضا بایستی جمع آوری گردد تا فضایی مناسب و در خور شان احداث شود .

وی بیان داشت طی سالیان گذشته مقاوم سازی و بهسازی کتابخانه عمومی شهید اول کوهبنان در دستور کار قرار گرفت و بیش از ۲۰۰میلیون تومان از اعتباری استانی به این امر تخصیص داده شد اما پس از وقوع زلزله با حضور گروهای کارشناسی مقرر گردید با توجه به قرار گرفتن کوهبنان بر روی گسل زلزله جمع آوری ساختمان در دستور کار قرار گیرد .

حسین زاده ابراز داشت با هماهنگی دفتر نشر فرهنگ اسلامی و همکاری نهاد کتابخانه های کشور یک سری بسته های فرهنگی شامل اسباب بازی ،کتاب و….در بین دانش آموزان مدارس ،پیش دبستانی ها و مهد کودک ها با توجه به سنین مختلف توزیع شد .

وی در پایان از والدین درخواست نمود تا به اتفاق فرزندان خود در کتابخانه عمومی شهرستان کوهبنان حضور پیدا کنند و از کتب موجود و فضای ایجاد شده بهره ببرند.

انتهای پیام/

خبرنگار: نامجو کوهبنانی

این خبر را به اشتراک بگذارید :