به گزارش زرند نیوز ، حجت الاسلام ابراهیمی امام جمعه زرند در خطبه های نماز جمعه این هفتهشهرس زرند ضمن اشاره به ایام فاطمیه در خصوص فضائل حضرت فاطمه (س) سخنانی ایراد داشت.

وی در قسمتی از سخنان خود گفت :شخصیت بی نظیر و والا و بزرگترین فیلسوفان جهان باید پای کلاس درس حضرت فاطمه (س)  بنشینند. بزرگان شیعه سعی کردند خطبه حضرت زهرا (س) که خطبه فدکیه است را حفظ کنند و چه خوب است که جوانان ما نیز این خطبه را حفظ کنند.  هرچه که بخواهید در این خطبه وجود دارد. مثلا فلسفه خلقت و آمدن انبیا و بخش دیگری از این خطبه نیز معرفی رسول خدا و معرفی امیرالمومنین است .

امام جمعه زرند در باب فدک بیان کردیم که فدک در اختیار حضرت زهرا (س) بود و هدیه پیامبر  اسلام به حضرت  زهرا (س) و شهود بزرگی همچون امیرالمومنین و و فرزندان بزرگوارش و ام ایمن … شهادت دادند که فدک ملک حضرت زهرا (س) است . فدک صرف یک مسئله مادی نیست مهم این است که خلیفه اول که خود را خلیفه مردم می دانست حق حضرت زهرا س را غصب کرد و جانشینی حضرت علی ع را نیز غصب کرده است و مردم بتوانند حق را از ناحق تشخیص دهند .

وی افزود : در جلسه ستاد نماز جمعه گفتند : بیشتر مسایل عبادی وکمتر مسائل سیاسی را  مطرح کنید. اما باید بگویم سیاست ما عین دیانت ماست و دیانت ما عین سیاست ماست .چه بسا خیلی از مسایل سیاسی در قالب مسایل عبادی بیان میشود .

ایشان ضمن اشار به حوادث هفته گذشته گفت: در شب شهادت حضرت زهرا (س)  اوباش دراویش که سوار بر اتوبوس عده ای را زیر گرفتند و چند نفر را عزیزان نیرو انتطامی را نیز به شهادت رساندند،  اینها داعش مسلک بودند و همانند داعشی ها و با وحشی گری این عزیزان را به شهادت رساندند.

وی افزود : ما به برکت انقلاب و نظام و رهبری و دستگاه های امنیتی و بسیج و سپاه و ارتش و .. در امنیت کامل هستیم باید شکرگزار باشیم .

چند روز قبل در کنفرانس مونیخ نخست وزیر رژیم صهیونیستی با دلقک بازی گفت: به ایران حمله می کنیم ، ما می گوییم تو غلط میکنی شما حریف چند نفر از بسیجی ها نشدید حالا ایران را تهدید می کنید؟ ایران همچون درخت تناوری که طوفان هم نمیتواند آنرا تکان دهد. چه رسد به شما . مگر متوجه نشدید چند روز قبل جانشین فرمانده کل سپاه بیان داشت که موشکی ساخته ایم که به ذهن دشمنان خطور نخواهد کرد .

ایشان در آخر با توجه به مشکلات قشر ضعیف جامعه گفت : با توجه به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری در بین مردم آذربایجان هدف مدیران باید خدمت به محرومین و پا برهنگان باشد.

انتهای پیام/

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :