سبک زندگی فاطمی بایستی در خانواده ها نهادینه شود

رئیس دادگستری شهرستان زرند به مناسبت شهادت حضرت زهرا(س) و در جمع کارکنان اداری مدیریت آموزش وپرورش شهرستان زرند گفت: سبک زندگی فاطمی بایستی در خانواده ها نهادینه شود.

به گزارش زرندنیوز , حجت الاسلام محمود محمدی ضمن تسلیت شهادت دخت نبی مکرم اسلام حضرت زهرا (س) ، ولایت پذیری آن بانوی بزرگوار را به عنوان یک الگو و سرمشق برای پیروان امت پیامبر (ص) ذکر کرد و افزود: حضرت فاطمه زهرا (س) با وجود بزرگی مقام و جایگاه خود در نزد خداوند، لحظه ای از دستورات حضرت علی (ع) به عنوان امام واجب الاطاعه سرپیچی نکرد.

وی با بیان اینکه حضرت زهرا(س) در تبعیت از ولایت بی‌نظیر بود، گفت: وجود مقدس حضرت زهرا(س) الگوی ولایتمداری و ولایت پذیری محض بود.

حجت الاسلام محمدی افزود: وجود مقدس حضرت زهرا(س) برای تمام عالم بشریت با برکت بود و همه انسان‌ها در همه اعصار می‌توانند از این وجود مقدس به عنوان کامل‌ترین الگوی رفتاری و عملی بهره ببرند.

رئیس دادگستری شهرستان زرند خاطر نشان کرد : سیره رفتار فاطمه(س) با فرزندان خود سرمشقی مناسب برای تربیت صحیح فرزندان است، ایشان به فرزندان احترام می گذاشتند و آنها را با احترام خطاب می کردند و همیشه سعی در آموزش و تربیت دینی و اخلاقی آنها داشتند.

در ادامه مدیر آموزش وپرورش شهرستان زرند نیز به بیان مقام و منزلت حضرت زهرا(س) پرداخت و گفت: هرکسی فاطمه زهرا(س) را دوست بدارد، به فرموده رسول اکرم(ص)، دوست‌دار پیامبر و خداوند متعال است.

وی با اشاره به مقام حضرت فاطمه(س) ازدیدگاه ائمه معصومین(ع) افزود: ایثار و از خود‌گذشتگی حضرت فاطمه(س) برای حفظ ولایت مؤید آن است که او اولین انقلابی نهضت اسلامی است که خاتمه‌دهنده آن، حضرت مهدی(عج) خواهد بود.

برپایه این گزارش مراسم عزاداری شهادت حضرت زهرا(س) با حضور فرماندار ورئیس شورای آموزش وپرورش، مدیر ، معاونان وکارکنان اداری مدیریت آموزش وپرورش شهرستان زرند در محل نماز خانه با شکوه خاصی برگزار شد.

گفتنی است در این مراسم معنوی، غلامرضا میرزایی کارشناس حراست مدیریت آموزش وپرورش شهرستان زرند به ذکر مصیبت و مرثیه‌خوانی پرداخت وعزاداران، در سوگ مصائب دخت گرامی پیامبر اعظم(ص) گریستند و عزاداری کردند.

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :