نماینده میراث فرهنگی در زرند خبر داد
برگزاری جشنواره غذاها و شیرینی‌های سنتی ۱۷ اسفند در زرند
نماینده اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در شهرستان زرند گفت: جشنواره غذاها و شیرینی‌های زرند ۱۷ اسفندماه در خانه باغ ارجمند روستای خیرآباد این شهرستان برگزار می‌شود.

به گزارش زرندنیوز , محمد اسلامی سه‌شنبه شب در جلسه هماهنگی جشنواره شیرینی‌ها و غذاهای سنتی زرند اظهار داشت: جشنواره غذاها و شیرینی‌های زرند با حضور یکی از چهره‌های برجسته صنعت غذایی کشور به مدت دو روز و از تاریخ ۱۷ اسفندماه در خانه باغ ارجمند روستای خیرآباد برگزار و تمهیدات لازم برای رقابت میان تمام آشپزان و شیرینی‌پزان فراهم می‌شود.

وی از برنامه‌ریزی برای برگزاری این رویداد به صورت استانی خبر داد و با اشاره به برگزاری موفق جشنواره چلوگوشت زرندی از معرفی سیدعباس مسعودی سرآشپز زرندی و مجری توانمند سیمای کرمان به عنوان دبیر اجرایی این رویداد خبر داد و ابراز امیدواری کرد که به تمام اهداف از پیش تعیین شده دست پیدا کنیم.

معاون فرماندار زرند هم با اشاره به برگزاری ۹ جشنواره در سال ۹۶، تنظیم تقویم جشنواره‌های زرند در سال ۹۷ را حرکتی خوب ارزیابی کرد و گفت: دستگاه اجرایی تمام تلاش خود را برای برگزاری جشنواره‌ها به کار خواهد بست.

نورالدینی از ایده مردمی کردن جشنواره‌ها استقبال کرد و اظهار داشت: تمام جشنواره‌های شهرستان در سال ۹۶ به صورت مردمی و با حمایت مردم برگزار شده است.

معاون عمرانی فرماندار زرند همچنین با اشاره به مهم بودن نقش جشنواره‌ها در تحقق اقتصاد مقاومتی عنوان کرد: به طور مثال پس از جشنواره‌های احمدآباد اتفاقات بسیار خوبی در آن روستا افتاده و ثبت ملی حمام احمدآباد یکی از نتایج حشنواره بود.

وی از روستای خیرآباد به عنوان یکی از روستاهای هدف گردشگری تاریخی یاد کرد و گفت: به زودی یکی از بهترین واحدهای بوم‌گردی استان در این روستا به بهره‌برداری می‌رسد.

انتهای پیام/فارس