به گزارش زرندنیوز , همزمان با شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) یادواره شهدای روحانیت زرند و روز بزرگداشت شهرستان و سالگرد علامه سید احمد جعفری با حضور قشرهای مختلف جامعه و مسئولین در حسینیه سپاه زرند برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین میرخلف‌زاده در مراسم تاکیید کرد:حوزه علمیه قدمت دیرینه‌ای که متصل به پیامبر(ص) است که باید حفظ شود.

وی عنوان‌ کرد: رسول‌اکرم(ص) گفتندعالم میتواند در قیامت شفاعت کند و یکی از آثار کسانی که برای دین زحمتی کشیده است شفاعت حدود ۶۰هزار نفر است.

حجت الاسلام میرخلف‌زاده افزود: اهل آسمان دوست‌دار اهل علم هستند و طی مطالعات بنده ندیدم در مجلسی ملائکه‌ها بال‌های خود را پهن کننده برای اهل آن مجلس به جز دومجلس علم و دانش و مجلسی که نام امام حسین(ع) و اهل بیت در آن بیاید.

میرخلف‌زاده بیان کرد: اهل علم مورد دعای ماهیان دریا قرار میگیرند و تمام موجودات دریایی برای اهل علم طلب مغفرت میخواهند.

حجت الاسلام میر‌خلف‌زاده افزود: تا میتوانید اهل علم باشید و از آثار اهل علم استفاده کنید.

حجت الاسلام والمسلمین میر‌خلف‌زاده گفت: اهل علم چراغ‌های زمین هستند و اگر میخواهید در تاریکی‌های زندگی نجات پیدا کنید از چراغ علما استفاده کنید و علما برای انسان‌ها چراغ هستند.

حجت الاسلام والمسلمین میر‌خلف‌زاده عنوان کرد:در قرآن آمده است جانشین انبیا , علما هستند و اگر میخواهید به خداوند و انبیا نزدیک شوید قدر علما را بدانید.

وی در ادامه گفت: کسی که دنبال فضیلت باشد رکن اسلام را در دست دارد و دو رکت نماز پشت‌سر عالم خواندن بهتر از هزار رکت نماز پشت سر عابد خواندن است.

در ادامه این مراسم حجت الاسلام والمسلمین عربزاده مدیر حوزه علمیه جعفریه بیان کرد:در جلسه ستاد ارتحال علامه جعفری با حضور مسئولین وامام جمعه شهرستان مصوب شد که جهت تکریم مقام استاد جعفری و معرفی استاد جعفری به مسافران کمربندی زرند رفسنجان بنام مرحوم ایت الله جعفری و چهارراه اکبرآبادبنام چهارراه شهدای روحانی نام گذاری شوند که بزودی ان شاء الله تابلوی آنها نصب خواهد شد.

در ادامه از طلبه‌های شهرستان تجلیل شد.

انتهای پیام/

خبرنگار: سلطانی

این خبر را به اشتراک بگذارید :