اولین نشست خبری اصحاب رسانه با مهندس محمدرضا مهدلو شهردار زرند برگزار شد

اداره ﻣﻄﻠﻮب ﺷﻬﺮو اراﺋﻪ ﺧﺪﻣﺎت ﻣﻨﺎﺳﺐ و ﮐﻨﺘﺮل و ﻫﺪاﯾﺖ ﭘﺮوژه¬ﻫﺎی ﻋﻤﺮاﻧﯽ، ﻋﻼوه ﺑﺮ اﻋﻤﺎل ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﺻﺤﯿﺢ، ﻣﺴﺘﻠﺰم اﻋﺘﺒﺎرات و درآﻣﺪﻫﺎی ﮐﺎﻓﯽ و ﻫﺰﯾﻨﻪ ﺻﺤﯿﺢ آن ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ که اخذعوارض از مهم ترین منابع بهینه شهرداری‌ها در هر شهر است.

به گزارش پایگاه خبری زرندنیوز , در ابتدای این نشست ، مهندس مجمدرضا مهدلو شهردار شهر زرند ، ضمن خیرمقدم گوئی به خبرنگاران و آرزوی موفقیت برای آنها در عرصه های مختلف خبری ، خبرنگاران را امانت داران جامعه و افراد مورد وثوق جامعه دانست و اظهار داشت : خوشبختانه هم اکنون فضای رسانه ای حاکم بر جامعه بسیار سازنده و مثبت بوده و امروزه نقش مهمی را ایفا می کنند چراکه رسانه ها توانایی بالایی دارند و با نقد سازنده و همدلی با دولت، می توانند امید را به جامعه تزریق کنند.

وی با بیان اینکه شهرستان زرند یک شهرستان به نام و صاحب سبک می باشد و از دیر باز این شهر و شهرستان حرف برای گفتن داشته است، اظهارداشت: در گذشته شهر زرند دچار چالش های شهری زیادی شده بوده و الان این مشکلات تا حدود زیادی برطرف شده است و امروزه توسعه ی پایدار بر تمامی جنبه های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی تاثیر می گذارد و ما به دنبال نگهداری منابع برای حال و آینده از طریق بهینه کردن استفاده و به حداقل رساندن ضایعات هستیم.

منتخب شورای شهر زرند اذعان داشت : اداره ﻣﻄﻠﻮب ﺷﻬﺮو اراﺋﻪ ﺧﺪﻣﺎت ﻣﻨﺎﺳﺐ و ﮐﻨﺘﺮل و ﻫﺪاﯾﺖ ﭘﺮوژه¬ﻫﺎی ﻋﻤﺮاﻧﯽ، ﻋﻼوه ﺑﺮ اﻋﻤﺎل ﻣﺪﯾﺮﯾﺖ ﺻﺤﯿﺢ، ﻣﺴﺘﻠﺰم اﻋﺘﺒﺎرات و درآﻣﺪﻫﺎی ﮐﺎﻓﯽ و ﻫﺰﯾﻨﻪ ﺻﺤﯿﺢ آن ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ که اخذعوارض از مهم ترین منابع بهینه شهرداری‌ها در هر شهر است که صرف خدمات شهری می‌شودو شهرداری¬ها عمده هزینه¬های ارائه خدمات خود را از محل اخذ دریافت همین عوارض مختلف از شهروندان تامین می-نمایند،

شهردار زرند با اشاره به اینکه یکی از اصول مهم ما در روند کاری سلامت اداری است و این اصول با همکاری مردم محقق می شود، تصریح نمود: در شهرداری زرند قرار بر این شده است تا یک کارمند برای راهنمایی کسانی که وارد شهرداری می شوند و کار اداری دارند گذاشته شود تا مردم را راهنمایی کند و دراین راستا طرح تکریم ارباب رجوع و کارها با سرعت بیشتری انجام شود.

مهدلو در پاسخ به سئوال در خصوص میزان فضای سبز فعلی شهر زرند با عنوان اینکه ما جزو شهرهایی می باشیم که سرانه فضا سبز خوبی داریم، اظهارداشت : در شهر زرند ۲۱۰ هکتار مجموعه فضا سبز وجود داردبا توجه به اینکه شهر از لحاظ تامین آب با مشکل روبروست مادر شهرداری درحال جداسازی آب شهری برای آبیاری فضای سبز هستیم چراکه نگه داری چمن بسیار سخت می باشد و باید چمن کم کم حذف شود و جای خود را به دانه هایی بدهد که مصرف آب آنها کمتر باشد.

شهردار شهر زرندبا اشاره به موضوع آسفالت معابر سطح شهر افزود: کارخانه آسفالت ما تاکنون آنالیز نشده بود و از الان که آنالیز می شود پیشرفت خوبی در بحث آسفالت خواهیم داشت. و تصریح نمود: تخفیف به هیچ عنوان شامل پرداخت هزینه آسفالت نمی شود و تنها تخفیف شامل هزینه عوارضات می شود.

منتخب شورای شهر زرند با اشاره به وضعیت ماشین آلات ونقلیه شهرداری خاطرنشان ساخت : در حال حاظر تعداد ۹۰ ماشین آلات در شهرداری زرند وجود دارد و از این تعداد ۵۰ ماشین آلات سنگین است و بسیاری از آن ها نیز فرسوده شده اند،که بایستی نسبت به نوسازی نمودن آنها اقدام کنیم که نیازمند منابع مالی پایدار هستیم که تنها منبع پایدار درآمد برای اداره بهینه شهر مشارکت شهروندان در اداره شهر می باشد، لذا دراین زمینه نیاز است که شهرداری فرهنگ سازی نماید و با درنظر گرفتن مشوق ها و تخفیف های ویژه جایگاه مشارکت مالی شهروندان را نهادینه نمایند.

شهردار زرند : مجموع بدهی های رسمی شهرداری را ۲۵ میلیارد تومان اعلام نمود واذعان داشت :در حال pاضر شهرداری زرند ۱۱ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به تأمین اجتماعی، ۱ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان به اداره اوقاف، ۹۸۰ میلیون تومان به اداره آبیاری بدهی دارد، که کم کم این بدهی ها در حال پرداخت می باشد و شهرداری تنها ۹ میلیارد تومان بدهی به اشخاص حقیقی دارد.

وی با بیان اینکه در زمینه برنامه های فرهنگی شهرداری زرند برنامه ریزی کرده است تا انجام دهد و جهت تحقق آن لازم به ترغیب مردم است تا عوارضات خود را بموقع بپردازند و تصریح نمود شهربازی برای رفاه حال شهروندان باید دایر باشد وبمنظور حفظ میراث فرهنگی درنظرداریم تا برج زرندوئیه داخل یک میدان قرار دهیم ولی طرح این برنامه را باید اداره میراث فرهنگی بدهد.

مهدلو گفت: در رابطه ارتباط با مراکز آموزش عالی و دانشگاه های شهر با نشست هایی که برگزار خواهیم کرد این ارتباط را با این مراکز برقرار خواهیم نمود و از طرح های آن ها در زمینه مدیریت مطلوب شهری استفاده خواهیم کرد.

درادامه این نشست مهندس مهدی برهانی نژاد سخنگوی شورای شهر در نشست خبری اصحاب رسانه با شهردار زرند با بیان اینکه شورای شهر زرند در ماه قریب بر ۵ نشست برگزار می کند،واین در حالی است که ما طبق قانون باید هر ۱۵ روز یک بارجلسه برگزار کنیم ولی با همه این وجود ما هر هفته جلسه شورای شهر را داریم که در هر جلسه شورای شهر زرند ۲۵ مصوبه تصویب می شود، و تا کنون بیشتر مصوبات شورای شهر زرند در زمینه زلزله بوده است .

وی یاد آور شد با توجه به این‌که منطقه‌ شهری ما، خشک و کویری است و مناطق گرد‌شگری و فضای سبز د‌ر اطراف شهرستان کم‌ است؛ ایجاد‌ فضای سبز برای طراوت و شاد‌ابی و پویایی روحیه‌ی شهروند‌ان لازم است. در همین راستا المان های شب در شهر زرند خریداری شده اند که بزودی در شهر زرند نصب خواهند شد .

سخنگوی شورای شهر زرندافزود: شهر زرند از سرمایه گذران حمایت می کند و هر کجا که سرمایه گذران بخواهند سرمایه گذاری کنند و کاری را اگر انجام دهند به آن ها تخفیف خواهیم دادودراین رابطه در نظر داریم هفتم اسفندماه همایش سرمایه گذاران زرندی را برگزار نمائیم وازآنها تجلیل نمائیم .

وی با اشاره به اینکه بودجه شهرداری رشد ۵ درصدی داشته است، تصریح نمود: بخشی از این بودجه کوششی بوده است و این نشان دهنده این است که روحیه جدیدی در شهر و شهرداری زرند دمیده شده است با توجه به اهمیت آسفالت سطح شهر با این روند آسفالت که پیش می رود تا ۲۲ سال آینده تمامی خیابان های شهر زرند آسفالت می شود دراین راستا با گرفتن هزینه ای از همشهریان به صورت خصوصی کوچه های آنها را نیزآسفالت خواهیم کرد .

برهانی نژاد با عنوان اینکه بلوار پارسیان تا قبل از عید آسفالت خواهد شد، گفت: آسفالت شهرک شهید باهنر به دلیل اینکه این شهرک در گذشته به ذوب آهن تعلق داشته است در بودجه شهرداری زرند نمی باشد ولی با وجود اینکه مردم این شهرک هزینه آسفالت را پرداخته اند قرار بر این شده است آسفالت این شهرک در دستور کار قرار گیرد.

وی در ادامه افزود: از اردیبهشت ماه سال جاری مالیات بر ارزش افزوده شهر زرند افزایش یافته است و این باعث شده است تا حقوق کارگران شهرداری بروز شود.

انتهای پیام/

خبرنگار : اکبرابراهیمی زرندی

این خبر را به اشتراک بگذارید :