سرهنگ شاهرخی فرمانده ناحیه سپاه زرند:

انقلاب اسلامی جلوه کامل ظهور نقش عاشورا در جنبش اصیل مردمی است

سرهنگ شاهرخی فرمانده ناحیه سپاه زرند در نشست ماهانه هیئت های مذهبی بیان داشت: تاریخ معاصر شاهد نقش تعیین کننده محرم در جنبش های اصیل مردمی است که جلوه کامل بروز و ظهور این تاثیر را در انقلاب اسلامی مشاهده می کنیم.

به گزارش پایگاه خبری زرندنیوز , نشست ماهانه هیئت های عزاداری شهرستان زرند با محوریت ایام فاطمیه و دهه فجر انقلاب اسلامی در مسجد صاحب الزمان(عج) خیابان مطهری برگزار شد.

این نشست صمیمی با حضور آقایان: سرهنگ چوگانی فرمانده نیرو انتظامی،سرهنگ شاهرخی فرمانده سپاه،مهدلو شهردار،زواری رئیس اداره اوقاف،صمدانی معاون زندان و آقای محمدی شهردار سابق زرند در محل مسجد صاحب الزمان(عج) خیابان مطهری و به میزبانی هیئت قاسم بن الحسن(ع) برگزار شد.

سرهنگ شاهرخی فرمانده سپاه ناحیه زرند بیان داشت: تاریخ معاصر شاهد نقش تعیین کننده محرم در جنبش های اصیل مردمی است که جلوه کامل بروز و ظهور این تاثیر را در انقلاب اسلامی مشاهده می کنیم.

وی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی پدیده ای بی نظیر میان انقلابهای بزرگ دنیا به شمار می آید. عظمت آن و شکوه حضور یکپارچه مردم برای پی ریزی نظامی الهی، پیش بینی تمامی استراتژیست ها و گزارشگران جهانی و منطقه ای را بر هم زد و آنان را مجبور به کرنش در مقابل انقلاب نمود.

فرمانده سپاه ناحیه زرند تصریح کرد:قطعا یکی از ویژگی های اصلی انقلاب، رنگ و بوی عاشورایی آن بود که در به هم زدن معادلات به نفع نیروهای انقلابی تاثیری بسزا داشت.

سیدمرتضی صمدانی معاون اداره زندان شهرستان به ذکر سخن مقام معظم رهبری در مورد هیئت های مذهبی اشاره کرد و گفت:مقام معظم رهبری فرموده اند «هیئتها نمیتوانند سکولار باشند؛ هیئتِ امام حسینِ سکولار ما نداریم! هرکس علاقه‌‌مند به امام حسین است، یعنی علاقه‌‌مند به اسلام سیاسی است، اسلام مجاهد است، اسلام مقاتله است، اسلام خون دادن است، اسلام جان دادن است؛ معنای اعتقاد به امام حسین این است».

آقای صمدانی افزود: ملت ایران در تمامی تحرکات سیاسی فرهنگی خود به نحوی تحت تاثیر پیام عاشورا هستند و این طبیعی ترین بستر تحولات انقلابی در ایران اسلامی به شمار می آید.

معاون فرهنگی زندان خاطرنشان کرد:قیام حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام در روز ۱۰ محرم سال ۶۱ هجری ماهیتی ضدظلم و استکبار ستیز داشت و بر همین منوال، شیعه و شیعیان نیز در گذر زمان همواره در برابر ظالمان قرار داشته و حکومت های جور را برنتابیده اند.

حجت الاسلام سلطانی رئیس اداره تبلیغات اسلامی زرند با اشاره به دست آوردهای انقلاب اسلامی خواستار بیان منصفانه آنچه که در انقلاب اسلامی طی ۴۰ سال رخ داده شد وافزود: این روزهای صحبت های مبنی بر خدمات قبل از انقلاب شنیده می شود که اصلا واقع بینانه نیست و باید با نگاهی دقیق و ریز بینانه به مسائل توجه کرد.

اکبر سلطانی یادآور شد:جمهوری اسلامی با دشمنی هایی روبرو است که با هجمه های وسیع سعی در تخریب این نظام مقدس دارند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی زرند در سخنان پایانی خود گفت:هیئت های مذهبی باید با هوشیاری کامل و با ورود به مسائل اقتصادی و فرهنگی در جهت رسالت اصلی نظام مقدس جمهوری اسلامی تا ظهور صاحب و منجی عالم بشریت دست از تلاش برندارند.

محمد منصوری رئیس کانون مداحان شهرستان نیز خواستار جنبش فعال هیئت ها و مداحان در بحث های انقلابی و مذهبی شد.

رئیس کانون مداحان افزود:باید شور و شعور انقلابی را همانند سالهای گذشته حفظ کرد و تاثیر گذاری آن را در نسلهای بعدی حفظ کرد.

ایشان گفت:انقلاب اسلامی درمسیر خود با چالشهایی زیادی روبرو است و دشمنان نیز هر روز دسیسه هایی را برای مقابله با ارزشهای دینی با هزینه های گزاف طرح ریزی می کنند.

رئیس کانون مداحان در پایان بیان داشت:هیئت ها و مداحان با همت انقلابی خود در مسیر اعتلای فرهنگ اهل بیت(ع) گام بردارند.

انتهای پیام/روابط عمومی شورای هیئات مذهبی شهرستان زرند