دادستان زرند خبر داد:
رفع تصرف ۱۳ هکتار اراضی ملی در زرند
به گزارش پایگاه خبری زرندنیوز , دادستان عمومی و انقلاب زرند گفت: حدود ۱۳ هکتار از اراضی ملی طی یک سال گذشته در این شهرستان رفع تصرف شده است.

 حجت‌الاسلام محمود محمدی رئیس دادگستری زرند سه‌شنبه شب در جلسه شورای حفظ حقوق بیت‌المال این شهرستان  با گرامیداشت ایام‌الله دهه مبارکه فجر اظهار داشت: نظام اسلامی ما بر پایه دین و اعتقادات اسلامی شکل گرفته است و پایبندی به قانون در قبال انجام وظایف در نظام اسلامی ضروری است.

وی با بیان اینکه بزرگترین گناه این است که از کنار اقدام غیرقانونی، بی‌تفاوت باشیم و بر ضرورت دوری از تخلفات و سرپیچی نکردن از قانون و مقررات تاکید کرد و گفت: بعضی مواقع یک امضا و یا تصمیم نادرست می‌تواند موجبات تضییع حقوق یک شهروند یا حقوق بیت‌المال را فراهم کند.

سیدمهدی قویدل دادستان عمومی و انقلاب شهرستان زرند هم بر حرکت در مسیر قانون تاکید کرد و بیان داشت: انتظار از مسئولان اهمیت و توجه بیشتر به اجرای قانون است، برخی از مدیران در اجرای قانون سهل‌انگاری می‌کنند و دستگاه قضایی شهرستان در جایی که حقوق بیت‌المال در معرض خطر باشد به وظایف قانونی خود عمل خواهد کرد.

وی با اشاره به تعداد پرونده‌های کمیسیون ماده ۱۰۰ در این شهرستان گفت: این پرونده‌ها بر اثر سهل‌انگاری و عدم نظاری جدی در ساخت و سازها به‌وجود آمده است.

دادستان زرند گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۴۳ چاه غیرمجاز در این شهرستان شناسایی و با دستور قضایی پلمب شده است و جلوگیری از انتقال آب غیرمجاز پنج مورد، شناسایی و معرفی ۱۵ مورد چاه غیرمجاز به دستگاه قضایی، ۱۷ مورد شناسایی و معرفی ۱۷ مورد چاه‌های اب کشاورزی که اضافه برداشت آب را داشته‌اند، انجام شده است.

قویدل از رفع تصرف حدود ۱۳ هکتار از اراضی ملی در دی ماه سال جاری و اسفند سال گذشته در این شهرستان خبر داد و افزود: نصب کنتور هوشمند در ۴۸۵ چاه کشاورزی، صرفه‌جویی  ۱۸ میلیون متر مکعب آب با خاموشی چاه‌های آب کشاورزی در آبان ماه سال جاری  و توقیف یک دستگاه حفاری غیرمجاز از مهمترین اقدامات شورای حفظ حقوق بیت‌المال در شهرستان زرند است.

انتهای پیام/فارس