دادستان عمومی و انقلاب زرند خبر داد:

کاهش ۱۹ درصدی آمار سرقت در شهرستان زرند

دادستان عمومی و انقلاب زرند گفت: سرقت بیشترین آمار جرائم است، در ۹ ماهه اول سال جاری ۷۹۶ مورد سرقت در زرند وجود داشته که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۹ درصد کاهش داشته است.

به گزارش پایگاه خبری زرندنیوز ، سید مهدی قویدل پیش از ظهر امروز در جلسه پیشگیری از وقوع جرم، اظهار داشت: سرقت یکی از موضوعاتی است که امنیت روانی جامعه را خدشه‌دار می‌کند و اگر دست‌اندرکاران مربوطه برای پیشگیری از آن اقدام موثری را انجام ندهند، آرامش جامعه از بین می‌رود، لذا باید موضوع سرقت مورد بررسی دقیق قرار گرفته تا امنیت جامعه تضمین شود.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان زرند با بیان اینکه بیش از ۸۰ درصد سارقان، اعتیاد به مواد مخدر داشته‌اند، تصریع کرد: عوامل جرم در جامعه بستگی به ساختار آن دارد و اعتیاد و بیکاری بزرگترین عامل وقوع آن است.

وی به اهمیت و ضرورت پیشگیری از وقوع سرقت پرداخت و درباره آن گفت: به‌منظور حفظ حقوق شهروندان، ساماندهی دوربین‌های مداربسته در معابر مختلف سطح شهر یکی از مهمترین راهکارهای پیشگیری از سرقت است که باید این دوربین‌ها گسترش یابند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان زرند گزارشی از آمار پرونده‌ها در ۹ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل ارائه و تشریح کرد: موضوع سرقت بیشترین آمار جرائم است، در ۹ ماهه اول سال جاری ۷۹۶ مورد سرقت در زرند وجود داشته که نسبت مدت مشابه سال قبل  ۱۹ درصد کاهش داشته است.

قویدل تصریح کرد: مهمترین موضوع بحث آگاهسازی مردم در خصوص نحوه حراست از اموال و افزایش ایمنی است و باید نحوه حراست و حفاظت از امول به مردم آموزش داده شود.

وی خاطر نشان کرد: ایراد ضرب و جرح، توهین، تهدید، ایراد صدمه بدنی غیر‌عمدی، نگهداری و استعمال مواد مخدر و تخریب نیز را از دیگر جرایم در این شهرستان هستند.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان زرند برگزاری جلسات پیشگیری از وقوع جرم  و نشست‌های کاربردی با دستگاه‌های مرتبط، شناسایی نقاط جرم‌خیز و اطلاع‌رسانی از طریق رسانه‌ها را مهمترین برنامه‌های  پیشگیری از وقوع جرم در این شهرستان دانست و افزود: همه ادارات دولتی هم باید  دقت بیشتر در حفاظت از اماکن اداری و اموال اداره متبوع خود داشته باشند و در اسرع وقت نسبت به تجهیز ادارات به دوربین‌های مداربسته اقدام کنند.

انتهای پیام/فارس