بیست و دوم بهمن ماه ، در حکم عید غدیر است

به گزارش پایگاه خبری زرندنیوز ، سرهنگ دوم پاسدار علی اکبر شاهرخی فرمانده سپاه زرند با گرامی داشت یاد وخاطره شهدای والا مقام ویاد وخاطره معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی رحمت الله علیه گفت :دهه فجر، فرصت بازنگری در ارزش ها و آرمان ها وتجلی شکوهمند حماسه و سرافرازی ملتی است که در عصر اسارت انسان صفحه‏ای زرین را در تاریخ حیات آدمی گشود و فریاد خدا خواهی، معنویت، آزادی و استقلال را در گوش و جان جهانیان طنین‏ انداز کرد. واز همه مهمتر،روز بیست و دوم بهمن ماه، در حکم عید غدیر است؛ زیرا در آن روز بود که نعمت ولایت، اتمام نعمت و تکمیل نعمت الهی، برای ملت ایران صورت عملی و تحقق خارجی گرفت

وی افزود :پیروزی انقلاب اسلامی ایران، بدون شک معجزه ای الهی بود که به دست معجزه گر مردی از سلاله پاک رسول خدا صلی الله علیه و آله وسلم ، به انجام رسید و چشم امید مظلومان و مستضعفان جهان را به خود خیره ساخت.تأثیر سریع انقلاب اسلامی در منطقه و بر آشفتن شعله خشم مردم مسلمان و غیرمسلمان در بسیاری از کشورهای تحت سلطه استعمار، گواه روشنی بر این مدعاست؛ زیرا در کمتر مقطعی از تاریخ، شاهد پیروزی و تأثیرگذاری قاطع مردم بر حکوت فاسد بوده ایم.

سرهنگ شاهرخی مهم ترین و اساسی ترین عامل پیروزی انقلاب اسلامی، قیام مردم برای خدا دانست ویادآور شد : این نکته اساسی برای غربی ها و افراد سیاسی مادی گرا که پیوسته به دنبال داشتن رفاه بیشتر هستند ، قابل درک نبود. انقلابی که با رهبری حضرت امام خمینی‌(ره) و پشتیبانی ملت ایران انجام شد نه تنها سبب قطع ید و منافع استکباری شد، بلکه تحولی را در دنیای اسلام و نور امیدی در دل مستضعفان جهان به‌وجود آورد که با الگوگیری از آن منافع ظالمان و ستمگران به خطر افتاد. وتوانست ، معادلات سیاسی استکبار را در ادامه سیاست سلطه و تقسیم استعماری جهان بر هم زند و از سوی دیگر توانست یکی از مستحکم‌ترین رژیم‌های وابسته و حمایت شده از سو‌ی استکبار جهانی را ریشه‌کن کند.

فرمانده سپاه زرند انقلاب اسلامی را یک حقیقت انکارناپذیر دانست ویادآور شد : هر چند که انسان‌های واداده و ضعیف النفس می‌خواهند این ارزش‌ها را نادیده بگیرندوبا کمک عوامل داخلی در صدد ساقط کردن این نظام هستند ، اما نمی دانند ، که این انقلاب برگرفته از ارزش‌های والای حسینی،علوی وفاطمی (سلام الله علیها) است. وتوانست تحولات عمیقی در داخل کشور و جهان ایجاد کند که مهم ترین آنها عبارت است از: شکوفایی معنوی و گرایش مردم به سمت ارزش های اسلامی. احیای اصل امامت در قالب ولایت فقیه. گسترش آزادی های مشروع ، فعال شدن حوزه و دانشگاه در صحنه های علمی و اجتماعی ، حضور فعال زنان در انقلاب و بالا رفتن منزلت زن در ایفای نقش سیاسی. طرح مسأله استکبار ستیزی در سطح بین المللی و احیای فریضه جهاد و بیداری ملت های مظلوم در مقابل مستکبران و سلطه طلبان. مطرح شدن اسلام در صحنه های بین المللی به عنوان قدرتی قابل توجه عنوان نمود .

فرمانده سپاه زرند در خصوص دشمنی استکبار جهانی ودر راس آن آمریکای جنایتکار یادآور شد :در شرایطی که جبهه دشمن بویژه آمریکای حیله‌گر و دغل باز در صدد است با همراهی برخی مرعوبان داخلی با بزک کردن چهره خود در عصر پسا‌برجام و عملیاتی ساختن راهبرد “نفوذ” با سناریوهای مختلف در حصار اراده و تصمیمات کشور رخنه و موریانه‌وار سست کردن اذهان نظام را دنبال نماید، برآحاد ملت و مسئولین کشور فرض است با هوشیاری و هوشمندی به رسالت خطیر تاریخی و انقلابی خود در قبال این توطئه بزرگ عمل کرده و دشمن قدار را در این صحنه مأیوس کند. چرا که امروز آمریکا در هیچ جای دنیا احساس امنیت نمی‌کند و تمام منافع خود را نه تنها در دنیا بلکه در درون خود نیز در خطر می‌بیند.

سرهنگ شاهرخی در در ادامه سخنان خود با دعوت از همه اقشار مختلف مردم ولایت مدار وهمیشه در صحنه شهرستان زرند در برنامه های دهه فجر ومراسم عزاداری وسوگواری بی بی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها)گفت :دهه فجر هر سال، شوق‌انگیزترین صفحه کتاب انقلاب، ورق می خورد .اما امسال این ایام مصادف شده با شهادت حضرت صدیقه کبری (سلام الله علیها) ،کسی که در راه اسلام ودفاع از ولایت جان خود را تقدیم کرد وپیروزی انقلاب اسلامی ما هم که رساترین فریاد تاریخ، یعنی امام امت، آن را رهبری کرد و به فرجام رساند و برای حفظ آن، با تمام وجود تلاش کرد. فرصتی است برای همه ما وبدانیم هر آنچه که بدست آوردیم مرهون شهدای گرانقدر و عزیزی است که درخت تناور این انقلاب با خون آنان سیراب گردیده است وباید قدر این انقلاب ،نظام و ولایت را بدانیم .وهمانطور که در طول ۳۹ سال انقلاب اسلامی از همه گردنهای سخت عبور کردیم ونگذاشتیم دشمن به اهداف خود برسد ،امروز هم با وحدت ویکپارچگی نقشه دشمنان را نقش برآب نمائیم .

وی در پایان سخنان خود گفت در طول این ایام ویژه برنامه های مختلف توسط ردهای سپاه شهرستان برگزار می گردد،از جمله مراسم عزاداری وسوگواری شهادت حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها)در حسینیه ثارالله سپاه زرند به مدت ۵ شب،برپایی یادواره شهدای والامقام،ویزیت رایگان بیماران ،غبار روبی وعطر افشانی قبور مطهر شهدای والامقام،دیدار با خانواده معزز شهداء وایثارگران،برپایی نشست های مختلف فرهنگی با موضوع انقلاب اسلامی وتببین جایگاه زن برگرفته از سیره حضرت زهرا (سلام الله علیها) ودهها برنامه دیگر عنوان نمود .

انتهای پیام/

این خبر را به اشتراک بگذارید :