رییس مجمع نمایندگان استان کرمان گفت: در مناطق زلزله زده نیاز به تسریع در ساخت و ساز و اسکان موقت و دائم مردم است و انتظار می رود هم رییس جمهور و هم وزراء و سازمان های مربوط به این مسئله دقت کرده، از مناطق بازدید داشته و مشکلات را ببینند و روند انجام کار تسریع شود.

به گزارش پایگاه خبری زرند نیوز دکتر”حسین امیری” درباره انتظارات مجمع نمایندگان استان از رییس جمهور و دستاوردهای سفر ایشان به استان کرمان اظهار کرد: مردم استان کرمان به ویژه در دو سه ماه اخیر روزهای سختی را پشت سر گذاشته اند، در جنوب سرمازدگی و در شمال زلزله های شهرستان های راور و کوهبنان را شاهد بودیم.

وی افزود: در مناطق زلزله زده نیاز به تسریع در ساخت و ساز و اسکان موقت و دائم مردم است و انتظار می رود هم رییس جمهور و هم وزراء و سازمان های مربوط به این مسئله دقت کرده، از مناطق بازدید داشته و مشکلات را ببینند و روند انجام کار تسریع شود.

امیری با تاکید بر لزوم تسهیل و تسریع پرداخت تسهیلات بازسازی مناطق زلزله زده تصریح کرد: بعد از زلزله کرمانشاه دولت میزان تسهیلات را برای بازسازی واحدهای مسکونی ۱۰ میلیون تومان اضافه کرد و تلاش کردیم برای کوهبنان نیز این امر تصویب شد که باید این ابلاغ شود.

نماینده مردم کوهبنان و زرند در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: باید کانکس های بیشتری برای اسکان موقت در اختیار مردم قرار بگیرد تا در زمان آواربرداری و ساخت منازل، بتوانند استفاده کنند و با توجه به اینکه کرمان استان حادثه خیزی است، کانکس ها عصای دست بنیاد مسکن است و می تواند از آنها استفاده کند.

امیری با بیان اینکه شهرستان های مختلف استان مشکلاتی دارند و هر منطقه مسائل خاص خود را دارد که نیاز است وزراء از نزدیک ببینند، تصریح کرد: در شمال استان بحث معادن و به ویژه زغالسنگ و کارگران این بخش را داریم که حقوق عقب افتاده دارند و حقوق بازنشستگان فولاد با تاخیر پرداخت می شود.

رییس مجمع نمایندگان استان کرمان گفت: بحث خشک شدن باغات پسته و مسئله آب استان کرمان را داریم و بنده به رییس سازمان محیط زیست اعلام کردم که حفظ باغات پسته تنها وظیفه جهاد کشاورزی نیست و اگر خشک شوند، ریزگردها گرفتارمان می کنند.

وی با بین اینکه یکی از مشکلات دیگری که دولت باید در این سفر به آن توجه کند، ریزگردهای جنوب استان کرمان است، بیان کرد: وزارتخانه ها در شهرستان ها مسائلی دارند که وزراء باید بروند و از نزدیک ببینند و بررسی کنند. زیرا برخی مسائل با راهنمایی حل می شود و برخی نیز پروژه های ملی است و انتظار داریم در این سفر از پروژه های ملی، آب روستاهای استان و راه روستایی دیده شود و در نهایت امیدواریم وزرا مشکلات شهرستان ها را به دولت منتقل کرده و در جلسه هیئت دولت برای حل آنها مصوبه داشته باشیم.

انتهای پیام /

روابط عمومی دفتر نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :