سمینار یک روزه آموزه های پزشکی قانونی در سالن آموزش سلامت شبکه بهداشت زرند برگزار شد

سمینار یک روزه آموزه های پزشکی قانونی با همکاری واحد آموزش مداوم و واحدآموزش بیمارستان سینای زرند با حضور متخصصین داخلی واطفال ، پزشکان عمومی وپرستاران درمحل سالن آموزش سلامت شبکه بهداشت شهرستان زرند برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری زرندنیوز , در ابتدای این سمینار پس از تلاوت آیاتی چند از کلام ا… مجید دکتر رشیدی مدیر شبکه بهداشت ودرمان ضمن عرض خیر مقدم و تقدیر و تشکر از حضور پزشکان و پرستاران وسایر عزیزان دست اندرکار حوزه سلامت در این همایش ابراز امیدواری نمود با استمرار اینگونه جلسات همواره شاهد پویایی و شکوفائی جامعه هدف در بهرمندی خدمات بهداشتی ودرمانی در حوزه سلامت باشیم .

در ادامه این نشست دکتر پور طاهری ودکتر شاهرخی از سازمان پزشک قانونی استان پیرامون جایگاه سازمان پزشکی قانونی در امر رسیدگی به امور پزشکی و حفظ حقوق بیمار به ایراد سخن پرداختند .

دکتر پور طاهری با اشاره به دلایل بروز خطای پزشکی، گفت: خطای پزشکی تنها مربوط به کار پزشک نیست بلکه کارهای آزمایشگاهی، تجهیزات پزشکی و تمام مسئولان تیم درمان در بروز خطای پزشکی تاثرگذار است.و لذا سازمان پزشکی قانونی تمامی این موارد را بررسی می کند .

وی افزود : امروزه در پزشکی، میان پزشک و بیمار رابطه‌ای انسانی، اخلاقی اقتصادی و البته حقوقی برقرار است. براساس این رابطه، پزشک مکلف است در معالجه بیمار از تمام استعداد و قابلیت‌های خویش بهره گیرد و چارچوب قانونی را نیز فراموش نکند.

دکتر شاهرخی نیز با اشاره به نقش موثر پزشکی قانونی در رعایت حقوق بیماران افزود: سازمان نظام پزشکی و دادگستری مسئول رسیدگی به خطاهای پزشکی هستند به گونه ای که کارشناسان دادگستری در پزشکی قانونی فعالیت می‌کنند و کارشناسان نظام پزشکی نیز هیات انتظامی سازمان نظام پزشکی را تشکیل می‌دهند که به موضوعات پیش آمده در حوزه سلامت رسیدگی می کنند.

شایان ذکر است دراین سمینار یکروزه مباحثی همچون تخلفات انتظامی وانواع مجازات آن ،قصور وتقصیرپزشکی ونحوه صدورجوازدفن وابعاد قانونی آن وجایگاه مدارک ومستندات پزشکی توسط اساتید مطرح و به سئوالات شرکت کنندگان در جلسه نیز پاسخ لازم ارائه گردید .

انتهای پیام/
خبرنگار : اکبرابراهیمی زرندی