به گزارش پایگه خبری زرند نیوز دکتر مونسان معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری با حضور در غرفه شهرستان زرند در محل نمایشگاه بین المللی گردشگری حضور یافت و با جاذبه های زرند آشنا شد.

معاون رئیس جمهور با اظهار خوشحالی از ثبت ملی سوهان زرندی گفت:یکی از اهداف ما تلاش برای توسعه صنعت گردشگری و توانمندسازی روستاها است و در این مسیر شهرستان زرند می تواند از ظرفیتهای خود به خوبی استفاده کند.

دکتر مونسان سپس از بخش سوغات زرند بازدید و از محصولات شرکت فرینو (بخش خصوصی) بازدید و ضمن قدردانی از تلاشهای عوامل شرکت ،در ارتباط با توسعه این حرکت نکاتی را یادآور شد.

محمد اسلامی نماینده اداره کل میراث فرهنگی شهرستان زرند در این بازدید با توضیحاتی پیرامون کارهای انجام شده در ایجاد واحدهای بوم گردی از طرح ایجاد دهکده صنایع دستی و اولین هتل خشت وگلی در کشور به سبک سنتی و با سازه ضدزلزله خبر داد و گفت: مراحل اولیه ساخت این هتل توسط بخش خصوصی در حال انجام است و شرکت سازنده این مجموعه نیز در حال بررسی پیشنهادات سرمایه گزاران این دو مجموعه می باشد و ضمن اینکه در روستاهای هدف نیز ایجاد کمپهای اقامتی متناسب با اقلیم بومی محلی در دست اقدام است.

معاون رئیس جمهور پس از بازدید از سازه پیشنهادی شهرستان واظهار رضایت از ایده مذکور در ارتباط با اجرای طرح مذکور قول همکاری داد.

انتهای پیام/