رئیس اداره حفاظت محیط زیست زرند اعلام کرد:

واحدهای تولیدی آلاینده شهرستان زرند به‌زودی معرفی می‌شوند

کامران قربی امروز در نشست شورای شهر زرند با اشاره به اینکه امکان دادن آمار حیوانات حیات وحش زرند وجود ندارد، اظهار داشت: با اطلاع رسانی این آمار شکارچیان برای شکار این حیوانات به این منطقه می‌آیند.

وی با عنوان اینکه دو کارخانه در زرند آلایندگی برای محیط زیست به وجود می‌آورند و جزو صنایع آلاینده به شمار می‌روند، ابرازداشت: به‌زودی اسامی این کارخانجات اعلام می‌شود.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان زرند با اشاره به اینکه چندین NGO در زمینه حفاظت از محیط زیست در شهرستان زرند فعالیت می‌کنند، خاطرنشان کرد: این چند NGO هزینه‌های زیادی دارند و اداره حفاظت محیط زیست شهرستان زرند نمی‌تواند در زمینه مالی به آن‌ها کمک کند.

وی تصریح کرد: ما باید فرهنگ بازیافت را در بین مردم شهرستان زرند نهادینه کنیم تا محیط زیست در امان باشد.

قربی با بیان اینکه تلنبه‌های چاه‌های آب شهرستان زرند در ساعاتی از روز روشن می‌شوند تا به حیوانات محیط زیست آسیبی وارد نشود، افزود: علوفه‌رسانی به حیوانات ممکن نیست زیرا محیط زیست با این کار از بین می‌رود.

وی با عنوان اینکه سیستم پنل خورشیدی چندین سال است در بعضی از نقاط زرند راه‌اندازی شده است، تأکید کرد: سگ‌های ولگرد در شهرستان زرند باید عقیم‌سازی شوند و امکان معدوم کردن آنها وجود ندارد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان زرند  ابراز داشت: بسیاری از مشکلات محیط زیستی شهرستان زرند به نبود فاضلاب شهری بر می‌گردد و شهر زرند با وجود اینکه چندین کارخانه در اطراف آن واقع شده است نیاز به فاضلاب شهری دارد.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم