نماز، از اصول دین است و برای تعالی روح انسان واجب شده است

به گزارش زرندنیوز , امام جمعه ریحانشهر زرند در جمع دانش آموزان دبیرستان شبانه روزی تهذیب ریحانشهر گفت: نماز از اصول دین است و برای تعالی روح انسان واجب شده است.

حجت الاسلام اکبر مجتهدی افزود: اگر می خواهیم جامعه ای سالم و همراه با سعادت دنیا و آخرت داشته باشیم باید به انجام واجبات الهی خصوصاً نماز ترغیب شویم.

وی گفت: مسئولان و متولیان امر باید بستر لازم را برای توسعه فرهنگ و معارف دینی و الهی ایجاد کنند تا چالشهای فرهنگی جامعه از بین برود یا به حداقل برسد.

حجت الاسلام مجتهدی باتاکید بر اینکه مسئولان به ویژه متولیان تعلیم و تربیت باید برای ارتقای معارف دینی و الهی بیش از گذشته تلاش کنند افزود: توجه به مسائل دینی و معرفتی دانش آموزان از اهمیت ویژه ای برخوردار است و این روند سلامت جامعه را تضمین خواهد کرد.

در ادامه مدیر آموزش وپرورش شهرستان زرند تضمین و بقای سلامت یک جامعه را در گروه وجود نسلی سالم و دیندار عنوان کرد و هجمه های فراوان علیه نسل نوجوان و جوان جامعه را یادآور شد و افزود: دشمن و بدخواهان نظام و دین اسلام با حربه های مختلف همواره در تلاش برای ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بودند.

حسین کاظمی با بیان اینکه آموزش و افزایش معارف الهی در کنار دانش افزایی برای نسل جدید امری ضروری است افزود: دانش آموزان، آینده سازان مملکت به شمار می روند و توجه به نیازهای معنوی آنان از ابعاد گوناگون، بسیار مهم است.

وی گفت: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تحولات بزرگی در بخش آموزشی و کمک به تحصیل دانش آموزان نیازمند صورت گرفته و نمونه عینی آن برپایی خوابگاههای دانش آموزی است .

مدیر آموزش وپرورش شهرستان زرند ضمن گفتگوی صمیمانه با دانش آموزان ، در پاسخ به درخواست ها و انتظارات آنان یادآور شد: با وجود محدودیت های اعتباری همه تلاش مجموعه آموزش و پرورش شهرستان زرند بر فراهم کردن حداکثر امکانات برای مدارس شبانه روزی است تا شما دانش آموزان با آرامش خاطر به تحصیل بپردازید.

گفتنی است در این بازدید امام جمعه ریحانشهر، مدیر آموزش وپرورش وجمعی از کارشناسان حوزه ستادی مدیریت آموزش وپرورش شهرستان زرند، فرماندهان نیروهای نظامی وانتظامی ریحانشهر وخانواده دانش آموزان حضور داشتند پس از اجرای چند برنامه فرهنگی وهنری، به دانش آموزان هدایایی اهداء شد.

انتهای پیام/روابط عمومی اموزش و پرورش زرند

این خبر را به اشتراک بگذارید :