به گزارش پایگاه خبری اخبار زرند حجت الاسلام علی ابراهیمی امام جمعه زرند در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر زرند با اشاره به روایات گفت : راه سعادت و خوشبختی این است که انسان از اهلبیت جدا نشود و زیر خیمه محمد و ال محمد باشد.

امام جمعه زرند با توجه به فرمایشات پیامبر گرامی اسلام (ص) در خصوص نماز جماعت که فرموده اند : یک نماز به جماعت خواندن ثوابش از ۴۰ سال نماز خواندن فرادا بالاتر است  و در روایتی دیگر از پیامبر اشاره شده است : مسلمانی که روز جمعه نظافت عمومی و غسل جمعه را انجام دهد و بسوی نمازجمعه حرکت کند ۷۰ هزار فرشته اورا همراهی میکنند و برایش دعا میکنند گفت : به نماز جمعه اهمیت بیشتری بدهیم .

ایشان با اشاره به مسائل سیاسی گفت: اهلبیت کشتی نجات هستند و ما میگوییم مطیع آنها هستیم . اصلاح طلب و اصول گرا هم میگویند ولایتمدار هستیم . اخیرا اختلافاتی پیش امد و اگر ما دوستدار رهبرمان هستیم چرا اختلاف داریم؟ چرا چشم دیدن همدیگر را نداریم ؟ منشا این اختلافات کجاست؟
ما باید خودمان را محک بزنیم و خودمان را بسنجیم که کجای زندگیمان مشکل دارد و آنرا درست کنیم.

وی افزود در مسائل سیاسی ، اقتصادی و .. محبت رهبری تنها کافی نیست و بابد مطیع مقام معظم رهبری باشیم

امام جمعه زرند با اشاره به آیه ۵۹ سوره نساء که در قسمتی از آن خدواند می فرماید : أَطِیعُوا اللَّهَ وَأَطِیعُوا الرَّسُولَ (خدا را اطاعت کنید و پیامبر و اولیای امر خود را [نیز] اطاعت کنید)  گفت: ما باید پیرو مقام معظم رهبری باشیم . نمیشود مقام معظم رهبری و سران فتنه را با هم دوست داشته باشیم .

وی جملاتی از مقام معظم رهبری که در دیدار اخیر با نخبگان داشتند را یادآور شدند و افزود : دشمن شناسی ضرورت است و در فرمایشات امام خمینی (ره) است که امریکا یک لحظه به فکر منافع ملت ایران نیست و در حال خشکاندن ریشه ملت ایران است .

حجت الاسلام ابراهیمی افزود : هرکدام از رئیس جمهور های امریکا با هر ادبیاتی همان فکری که استکبار جهانی برای نابودی انقلاب اسلامی نقشه کشیدند را دارد و به همان عمل میکند . سپاه بدلیل اینکه توطئه های آمریکائی ها را خنثی و ملت هایی چون عراق ، یمن و سوریه را نجات داده است مورد دشمنی آمریکا قرار گرفته است و آنها از سپاه می ترسند. ما باید این وحدت و همدلی را حفظ کنیم و توطئه امریکا را خنثی کنیم .

 

انتهای پیام /

این خبر را به اشتراک بگذارید :