قصه تحریم سپاه ، لقمه راحتی نیست که از گلوی شما پایین برود . امریکا بداند با این تحریم بیچاره خواهد شد .

اخبار زرند : آیت الله سید احمد خاتمی در مراسم دعای ندبه امروز صبح در سقاخانه زرند بیان داشت : شهر زرند این افتخار را دارد از سال ۱۳۴۲ تا کنون همراه ولایت بوده ، هست و خواهد بود .

ایشان با اشاره به خصوصیات منتظر امام زمان (عج) گفت: منتظر امام زمان (عج) باید فرهنگ نفرت از ظلم ، فرهنگ نفرت از ظالمان در جانش نهادینه باشد و اگر چنین نباشد منتظر واقعی نخواهد بود.

منتظر عملی اقا امام زمان (عج) کسی است که بند بند وجودش نفرت از ظلم و ستم ، بخصوص نفرت از شمر و یزیدیان زمان است که امروز مردم بی گناه را در یمن به خاک و خون کشیدند .مسلمان در برابر کافر غیر قابل نفوذ است .

ایشان با اشاره به فرازهایی از دعای ندبه چنین بیان داشت:
فرهنگ استکبار ستیزی در متن قران و دعای ندبه تعبیه شده است. از قرآن و دعای ندبه شعار مرگ بر امریکا برخواسته است .

آیت الله خاتمی با بیان نفی سازش با ظالمان گفت : نباید در برابر ستمگران ذره ای کوتاه آمد. نرمش قهرمانانه با سازش متفاوت است. به صراحت میگوییم در سیره هیچ امامی ،به خصوص امام حسین (ع) سازش و مذاکره به معنای بده بستان نبوده است.

در متن قران ایاتی هست که مسئولان محترم باید به این ایات دقت کنند. خداوند در قسمتی از سوره اسرا می فرماید: ما دستت را نگه داشتیم و دست ما بر سرت بود که با کفار سازش نکردیم . مشکلات دنیایتان را برآورده کردیم.

ایشان در ادامه افزود : پیام سومی که از فرار های دعای ندبه داریم ‘ این قاسم شوکه المعتدین’ (کجاست انکه اُبهت پوشالی ستمگران را خواهد شکست) است. ضمن توجه به این فراز از دعای ندبه این ملت پوزه امریکا را به خاک مالیده و بازهم خواهد مالید . امت انقلابی بخاک مالیدن پوزه امریکا کار بزرگی است . آنها قصد داشتند عراق و لبنان و سوریه و … بگیرند ولی نتوانستند . نقشه های آنان در لبنان و عراق و سوریه نقش بر آب شد. آنان میخواستند خط مقدم مبارزه را بشکنند و به همین دلیل تروریست فرستادند به سوریه که بعد از چند سال ناکام ماندند.

رییس جمهوری روانی امریکا ، که روانشناسان امریکایی می گویند باید به روانپزشک مراجعه کنند نمیداند مردم ایران با همه توطئه های انها مقابله کرده اند . او بداند تا وقتی که انها شیطنت میکند شعار مرگ بر امریکا هر روز بیشتر از قبل سر داده خواهد شد .

ایشان افزود : پیام چهارم در فراز های دعای ندبه این است است امام زمان (عج) را بعنوان امام ظلم ستیز میخوانیم. پس منتظری که منتظر امامی است ظلم را از بین ببرد، خود با ظلم کنار نخواهد آمد .

آیت الله خاتمی در ادامه افزود : سید الشهدا در پایان عمرش دو جمله به امام سجاد (ع) گفت :جمله اول : ای فرزندم صبوری بر حق کن ولو برایت سخت و تلخ باشد آنچنان که او بود. در مسیر حق باید صبوری کنی پسرم .
و جمله دوم این است به هیچکس ظلم نکن بخصوص به مظلوم بی پناه ، مظلومی که کسی را ندارد

وی ادامه داد : امام زمان (عج) خسته از مبارزه با ظلم نمیشود و به فضل خدا انقدر با ظلم ستیز میکند که اثری از ظلم نمی ماند.

ما به رییس جمهور امریکا پیام میدهم این ملت به راه حقش ادامه میدهد . این ملت ملتی است که روئسای جمهور سابق شما را خسته کرد و از میدان بیرون کرد . ملت بزرگ ایران مثل سرو به قامت کشیده ایستاده و خواهد ایستاد و در برابر هر عملتان عکس العملی نشان میدهد .

نماینده ولی فقیه مردم تهران افزود : قصه تحریم سپاه ، قصه راحتی نیست که از گلوی شما پایین برود . امریکا بداند با این تحریم بیچاره خواهد شد .

انتهای پیام/

عکس: سالار اسدیار

کلیدواژه ها : ,

این خبر را به اشتراک بگذارید :