ساخت ۸ دستگاه واگن مسافری در کارخانه واگن سازی زرند

۸دستگاه واگن تولیدی در کارخانه واگن سازی زرند که به لحاظ کیفیت با واگنهای اروپایی برابری می کند ، به ناوگان ریلی کشور پیوست .
اخبارزرند : مدیر کارخانه واگن سازی زرند گفت: با تحویل این تعداد واگن به شرکت رجاء امکان جابجایی ۳۲۰ مسافر دیگر در هر سیر ، در ناوگان ریلی فراهم شد .
علی رضا کریمی نیک افزود: کیفیت و مسایل ایمنی این واگنها با واگنهای تولید اروپا برابری می کند و تست نهایی آنها نیز انجام و به ناوگان ریلی کشور اضافه شده است.
وی با بیان اینکه در مرحله  اول قرار داد شرکت رجاء ۵۰ دستگاه واگن تولید و به این شرکت تحویل شده است افزود : در این قرار داد نیز قرار است این کارخانه ۸۹ دستگاه واگن به این شرکت تحویل دهد که با تحویل این ۸ دستگاه تعداد واگنهای تحویل داده شده تاکنون به ۳۲ دستگاه رسید .
وی واردات واگن را مهمترین مشکل شرکتهای داخلی تولید واگن دانست و افزود: در سالی که بنام اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل نامگذاری شده است انتظار می رود با حمایت همه جانبه از تولید داخل و عقد قرارداد شرکتهای بهره بردار ریلی با کارخانجات تولید کننده واگن و همچنین ایجاد گردش مالی جدید ، زمینه جذب نیروی شاغل بیشتر برای این کارخانجات فراهم شود .
هم اکنون در کارخانه واگن سازی زرند ۳۲۰ نفر در خطوط تولید واگنهای مسافری ، باری و واگنهای مترو مشغول به کارند .
انتهای پیام/خبرگزاری صداوسیما