خنجری فرماندار زرند :

صادرات پسته با عرضه گسترده در بورس کالا رونق می‌گیرد

فرماندار زرند گفت: با عرضه پسته به بازار بورس، کشاورزان و فعالان بازار این محصول نیز می‌توانند از مزایای متعددی همچون قیمت عادلانه و حذف واسطه‌گران و سودجویان بهره‌مند شوند.

اخبار زرند ، حبیب‌الله خنجری عصر امروز در کارگاه آموزشی عرضه محصول پسته زرند به بازار بورس با حضور معاون بازرگانی جهاد کشاورزی استان کرمان و جمعی از باغداران و سهامداران شرکت پسته با اشاره به جایگاه پسته ایران در بازارهای جهانی اظهار داشت: ورود پسته به بازار بورس عامل مهمی در تعیین قیمت پسته خواهد داشت و این خود نقش به سزایی در جلوگیری از ضایع شدن حق کشاورزان دارد.

وی گفت: با وجود دست واسطه‌گران در بازار پسته ایران، سود چندانی عاید کشاورزان زحمتکش نمی‌شود و به همین سبب کارشناسان و متولیان امر برای حل این مشکل و شناساندن این محصول از هیچ کوششی دریغ نورزیده‌اند.

خنجری عنوان کرد: ایجاد بورس پسته گام مثبتی برای حمایت از باغداران و تعیین قیمت واقعی این محصول صادراتی است و برای نخستین بار محصول، پسته زرند در بورس ‌کالا عرضه می‌شود که ما امیدواریم این اقدام پلی باشد برای صادرات بهتر تا کشاورزان دغدغه فروش و قیمت این محصول را نداشته باشند.

وی افزود: با صادرات و عرضه پسته به بازار بورس، کشاورزان و فعالان بازار این محصول نیز می‌توانند از مزایای متعددی همچون قیمت عادلانه و حذف واسطه‌گران و سودجویان بهره‌مند شوند.

فرماندار زرند یادآورشد: استفاده از دیگر فرآورده‌های جانبی محصول پسته به اشکال گوناگون نیزبرای مطرح شدن این محصول از اهمیت بالایی برخوردار است، استفاده از مغز پسته در انواع شیرینی و مواد غذایی نمایانگر جایگاه این محصول است که این می‌طلبد با ساماندهی و رعایت اصول بهداشت به این امر نیز توجه زیادی شود.

وی بیان داشت: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و با پیگیری‌های نماینده مردم زرند در مجلس شورای اسلامی، نشستی با معاون وزیر جهاد کشاورزی داشته باشیم تا برای ساماندهی به محصول پسته شهرستان گام برداریم.

خنجری گفت: با برگزاری جلسات متعدد برنامه‌ریزی شده تا جشنواره پسته در شهرستان زرند برگزار شود که چنانچه هماهنگی‌های انجام شده به موفقیت برسد در پایان مهرماه نخستین جشنواره این محصول با هدف کمک به افزایش و رونق تولید برگزار خواهد شد.

وی اظهار داشت: برگزاری چنین جشنواره‌ها در حوزه کشاورزی مزیت‌های فراوانی در پی خواهد داشت، آشنایی کشاورزان با روش‌های نوین آبیاری، اشتراک‌گذاری تجربیات و نحوه صحیح و رعایت اصول بهداشتی برداشت از مهمترین اهداف برگزاری جشنواره پسته است.

انتهای پیام/فارس