مدیر آموزش وپرورش شهرستان زرند :

طرح جابر، موجب تقویت روحیه پژوهش وتحقیق در دانش آموزان می شود

اخبار زرند : حسین کاظمی در آیین تجلیل ازدانش آموزان راه یافته به مرحله کشوری ششمین جشنواره جابربن حیان دبستان معلم شهرستان زرند، ضمن قدردانی از تلاش های شبانه روزی اولیا و مربیان و همکاران فرهنگی گفت: سیاست وزارت آموزش و پرورش در دولت تدبیرو امید، عدالت آموزشی است تا همه ی دانش‌آموزان بتوانند از امکانات مناسب بهره مند باشند.

وی افزود: جشنواره علمی جابربن حیان بر احیای تفکر، اندیشه و توانایی در حوزه علمی آموزش‌وپرورش تمرکز دارد.

کاظمی تصریح کرد: این جشنواره‌ها از جنس تفکر و اعتمادبه‌نفس است که در کنار دیگر مقوله‌های آموزشی گفت‌وگو را نیز به دانش‌آموزان می‌آموزد و اعتمادبه ‌نفس‌لازم را در آن‌ها را به وجود می‌آورد.

مدیر آموزش وپرورش شهرستان زرند خاطر نشان کرد: رقابت ۳ هزار دانش‌آموز دوره ابتدایی شهرستان زرند در مرحله آموزشگاهی ، جهت حضور در مرحله استانی جشنواره جابربن حیان بیانگر موفقیت این جشنواره در هدف گذاری مبتنی بر شور،شوق و ایجاد انگیزه علمی در دانش آموزان است.

در این آیین معاون آموزش ابتدایی مدیریت آموزش و پرورش زرند نیز گفت: در طرح جابربن حیان تعداد ۶۲ آموزشگاه ابتدایی با شرکت ۳ هزار نفر دانش آموز در قالب ۸۱۲ طرح در مراحل آموزشگاهی، در سال تحصیلی ۹۶-۹۵ برگزار شدکه از این تعداد ۴۰۰ طرح به مرحله شهرستانی راه پیدا کردند.

حسین محمدی افزود: در مرحله قطبی شهرستان های زرند، راور، کوهبنان، ماهان ، ناحیه ۲ کرمان و چترود پس از راه یابی به مرحله استانی به عنوان برگزیده کشور انتخاب شدند.

وی تصریح کرد: بر اساس اعلام دبیر خانه کشوری ششمین جشنواره کشوری جابربن حیان اکثر پروژه های دانش آموزان استان به صورت گروهی بوده و به پروژه های آزمایشی اختصاص داشته و در حوزه زیست محیطی انجام شده است.

گفتنی است پروژه آزمایش دانش آموزان «کیانا سلطانی و هستی جوانمرد» از دبستان معلم شهرستان زرند با موضوع (قهرمان ازتی) پس از کسب عنوان برگزیده استانی به ششمین جشنواره کشوری خوارزمی راه پیدا کرد که با اهداء لوح تقدیر و هدایایی از آنان تجلیل شد.

انتهای پیام/روابط عمومی آموزش و پرورش