اخبار زرند : همه ساله در اولین روزهای دهه اول ماه محرم که این ماه جایگاه ویژه ای دربین مسلمانان دارد، سفره امام حسینی پابرجاست ودر هر کوی و برزنی بر اساس آیین و سنت های خاص خود، خوراکی هایی را تهیه می کند و به میهمانان امام حسین (ع) خدمت رسانی می شود.

در شهرستان زرند نیز مرسوم است که سفره‌‌های اباعبدالله الحسین (ع) از نان و پنیر و سبزی، گرفته تا آبگوشت امام حسینی که با نان سنتی طعم بخصوصی دارد این سنت حسنه جایگاه خویش را حفظ نموده است به همین منظور خبرنگار ما در نانوا خانه حضرت زینب (س) که در منزل یکی از عاشقان دلباخته حضرت سیدالشهداء (ع)که بیش از ۲۵ سال جهت عزاداران حسینی نان صلواتی پخت می کند حضوریافته وبا وی که از جانبازان و ایثارگران دوران طلائی دفاع مقدس به گفتگو پرداخت .

ابوتراب جعفری که از پاسداران جانباز بازنشسته سپاه پاسداران است هدف از این عمل خیر و پسندیده را خدمت به ساحت مقدس حضرت اباعبدالله الحسین (ع) که ذره ای از اقیانوس بیکران رحمت الهی هست بیان نمود و اظهار داشت در دهه اول محرم با کمک و همیاری بیش از ۵۰ تن از بانوان خیر و نیکوکار روزانه بین هزار تا هزار و پانصد قرص نان توسط این عزیزان بصورت صلواتی جهت هیات عزاداری و سینه زنی و میهمانان سفره امام حسین (ع) پخت و توزیع می شود .

جعفری با اشاره به اهمیت این عمل خیر و نیکو افزود : اعمال خیر منجر به توسعه ارزشمندی و زیبایی در دنیای پیرامون ما می شوند لذا امام حسین ( ع) سمبل همه خوبی‌ها هستند و هرکاری متصل به ایشان باشد باید بالاترین خوبی باشد. ما دوست داریم برای امام حسین (ع) نان بپزیم، باید بهترین نان را بپزم، چراکه امام حسین (ع) برای احیای اصول راستین دین، جان خود و صحابه خود را در طبق اخلاص قرار داد، تا دین اسلام پایدار بماند.

وی افزود : اشاعه خیرات و پرداختن به کارهای نیک و شایسته، یاری کردن دین و رفتن به جنگ و جهاد، در راه خدا سلاح به دست گرفتن، شهادت، رستگار شدن ، ملاقات با خداوند متعال است.و لذا از تمامی همشهریان عزیز تقاضا مندم با اهداء نذورات و خیرات خویش اعم از مالی و جنسی این نانواخانه را در انجام این رسالت خطیر یاری نمایند .

جعفری ضمن ارائه توضیحاتی درباب پخت نان سنتی صلواتی گفت: انشاءالله با توجه و عنایات خاصه خداوند منان و حضرت ولیعصر «عج» و در سایه کرامات رهبر معظم انقلاب اسلامی با کمک خیرین منطقه و مردم عزیز این طرح مستمر باشد و بتوانیم قدم کوچکی در جهت خدمت رسانی به عزاداران سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع )به جلو برداریم.و تصریح نمود : در نظر است این بانوان نیکو کار در اربعین حسینی بمنظور خدمت رسانی به زائرین محترم به کربلای معلی اعزام شوند .

وی در خاتمه اظهار داشت : بنده به نمایندگی از طرف همه، از تلاش های مستمر و مضاعف تمامی عزیزانی که در این کار بزرگ ونیکو سهمی داشتند تشکر میکنم بی شک عشق به خاندان اهل بیت و بلاخص امام حسین (ع) عامل اصلی این اتحاد و همبستگی مثال زدنی است. انشاالله خداوند بر توفیقات این عزیزان بیفزاید و ازهمه ما قبول کند.

انتهای پیام/

خبرنگار : اکبرابراهیمی زرندی