مدیرکل دامپزشکی استان در دیدار با رئیس مجمع نمایندگان استان:

کمبود اعتبارات و فرسوده بودن وسایل حمل و نقل دامپزشکی

مدیرکل دامپزشکی استان کرمان گفت: کمبود اعتبارات و فرسوده بودن امکانات و وسایل حمل نقل، موجب ایجاد خلل در انجام بهینه فعالیت‌های دامپزشکی شده است.

اخبار زرند : حسین رشیدی عصر امروز در دیدار با حسین امیری رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان با بیان اینکه دامپزشکی در راستای پیشگیری از بیماری‌های دامی و حفظ سلامت و بهداشت جامعه نقش بسیار مهمی دارد، اظهار داشت: تاکنون یک هزار و ۸۰۰ عامل بیماری شناخته شده که بیش از ۵۰ درصد از این عوامل از طریق دام و فرآورده‌های دامی به انسان منتقل می‌شود که این مسئله اهمیت کار دامپزشکی را در مسئله پیشگیری بیان می‌کند.

وی در بحث بهداشت فرآورده‌ای دامی تصریح کرد: پایش و نمونه‌گیری از فرآورده‌های خام دامی در راستای تضمین سلامت آنها از وظایف دامپزشکی است که با این کار پروتئین کافی و باکیفیت در سبد مصرفی جامعه قرار می‌گیرد.

رشیدی به مشکلات موجود در مجموعه دامپزشکی پرداخت و گفت: از مشکلات بسیار بزرگ در انجام فعالیت‌های دامپزشکی، کمبود اعتبارات و فرسوده بودن امکانات و وسایل حمل نقل است که موجب ایجاد خلل در انجام بهینه فعالیت‌های دامپزشکی شده است.

وی یادآور شد: نیروهای دامپزشکی باید با مراجعه به دامداران که بسیاری از آنها در مسیرهای صعب‌العبور هستند، خدمات مورد نظر یعنی واکسیناسیون و انجام بررسی‌ها و مراقبت‌های بیماری‌های دامی را ارائه کنند.

مدیرکل دامپزشکی استان کرمان همچنین با بیان اینکه پرداخت‌های دامپزشکی به جهت قوانین و مقررات جدید با مشکل روبه‌رو شده است، اظهار داشت: با توجه به اینکه کارکنان دامپزشکی در خط مقدم بهداشت و پیشگیری از بیماری‌های مشترک در معرض آسیب‌ها و بیماری‌های مختلف قرار دارند، باید نسبت به پرداخت مزایای کار انجام شده آنها نیز در اعتبارات دامپزشکی تجدید نظر شود.

حسین امیری رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان نیز اظهار داشت: در آینده‌ای نزدیک در جلسه مجمع نمایندگان استان کرمان با دعوت از وزیر جهاد کشاورزی موضوع مطرح و مورد بررسی قرار می‌گیرد.

در ادامه حبیب‌الله خنجری فرماندار شهرستان زرند با اشاره به مستهلک بودن خودروهای اداره دامپزشکی شهرستان قول مساعد داد که ۵۰ میلیون تومان اعتبار برای خریداری یک دستگاه خودرو به این ارگان اختصاص یابد.

انتهای پیام/فارس