رئیس دامپزشکی زرند خبر داد :

اخبار زرند :  ممنوعیت ذبح دام در معابر عمومی هنگام استقبال از حجاج

رئیس اداره دامپزشکی زرند گفت: شهروندان در مراسم استقبال از حجاج در راستای جلوگیری از مخاطرات بهداشتی از ذبح دام در منازل و به‌ویژه معابر عمومی خودداری کنند.

اخبار زرند : ، حسن لطفعلی‌پور پیش از ظهر امروز ضمن اشاره به عواقب خطرناک کشتار غیرمجاز دام خارج از کشتارگاه و در معابر عمومی اظهار داشت: بیماری‌های مشترک بین انسان و دام در کمین سلامتی جامعه هستند که سهل‌انگاری در امور بهداشتی و به‌ویژه کشتار دام در معابر عمومی می‌تواند احتمال بروز برخی از این بیماری‌ها از جمله تب کریمه‌کنگو و سایر بیماری‌های مشترک را افزایش می‌دهد.

وی افزود: ذبح دام در معابر و اماکن عمومی مغایر با مقررات بهداشتی است.

رئیس اداره دامپزشکی زرند ضمن درخواست از تمام شهروندان تصریح کرد: در مراسم استقبال از حجاج در راستای جلوگیری از موارد فوق و پیشگیری از ایجاد آلودگی‌های زیست محیطی و مخاطرات بهداشتی برای خود و دیگران از خدمات رایگان دامپزشکی در کشتارگاه دام بهره‌گیری کرده و از ذبح دام در منازل و به‌ویژه معابر عمومی خودداری کنند.

لفعلی‌پور خاطرنشان کرد: با هماهنگی‌های به‌عمل آمده با شهرداری و سایر ارگان‌ها مربوطه با افرادی که در معابر عمومی اقدام به ذبح دام کنند به‌عنوان تهدید علیه بهداشت عمومی تلقی شده و با این افراد برابر مقررات برخورد می‌شود

انتهای پیام/فارس