زیاده خواهی و جناح بازی بعضی از اعضای شورای شهر مانع پیشرفت شده است/شورایی که نیامده گرد و خاک به پا کرد!

اخبار زرند : خانم وجیهه زمانی طی بیانیه ای به مردم زرند پرده از اوضاع این شورا برداشته است.

مردم عزیز شهرم … با سلام و ادب و احترام

از آنجایی که جناح بنده، شما «مردم» هستید و به شما قول داده بودم صدا و تریبون شما باشم در شورای شهر؛ نیز از آنجایی که امروز مورخ ۱۳شهریور ۹۶، اتفاقاتی رخ داد که در فضای مجازی واکنش های منفی و مثبتی در پی داشت؛ باید نکات مهمی را به عرضتان برسانم.

همان طور که می دانید امروز روز انتخابات هیأت رئیسه شورا بود در محل فرمانداری.

بنده امروز رفته بودم تا واقعا و حقیقتا از روی «همدلی» رای بدهم. اما طبق آنچه در ادامه به عرضتان خواهم رساند، در افکار خود تجدیدنظر کردم. خواهشمندم خوب به این عرائض توجه فرمایید:

جلسه امروز، با حضور چهارنفر از کارشناسان فرمانداری و همکاران بنده تشکیل شد.

با توجه به اینکه در شورا تقریبا چهار مسئولیت اصلی وجود دارد؛

وقتی چهار نفر از همکاران بنده، در ابتدا مطرح کنند که قرار ما بر این است: مهندس رحمانی، کاندیدای ریاست…‌ آقای اسدی، کاندیدای نایب رییسی … آقای برهانی نژاد، کاندیدای نماینده شهرستان.. و آقای سید رسول تهامی، کاندیدای سخنگوی شورا باشند!!!

شما اگر جای بنده بودید چه می گفتید؟! بنده بلافاصله مخالفت خودم رو ابراز داشتم.

هر چند در ادامه تنش های لفظی بین آقایان تهامی، بالا گرفت، چرا که هم آقای سید عباس تهامی و هم حاج عباس ایرانمنش هر دو نظرشان را به صراحت اعلام کردند که اجازه دهید شورایی ترکیبی از تمامی سلایق، پُست ها را به عهده بگیرند و رییس و نایب رییس و… با رای قاطع، کار خود را شروع کنند اما آنها نپذیرفتند!

بنده اسم این را می گذارم زیاده خواهی.

وقتی آنها به راحتی من و دونفر دیگر را نادیده می انگارند و قبلا تمامی این مناصب _ که چیز خاصی هم نیستند_ را بین خود همچون غنایم!! تقسیم می نمایند و طبق یک برنامه از پیش طراحی شده، روبه روی ما می نشینند و انگار نه انگار که اینجا جای جناح بازی نیست، معلوم است که بنده به عنوان نماینده قشر کثیری از شما مردم شهرم، سکوت نکنم و همانجا در جلوی همه اعلام کنم بنده هم مخالف این حرکت شما و موافق شورایی ترکیبی هستم.

همانطور که همواره گفته ام جناح، یعنی بال. و هیچ پرنده ای با یک بال، به مقصد نمی رسد!!!

همکاران بنده متاسفانه، پشت سر بنده به این و آن می رسانند آآآآی مردم! کجایید ببینید خانم زمانی، که قرار بود مستقل باشد رفته و به یک اصولگرا رای داده؟!! حال آنکه کاملا مشخص است بنده هرگز تسلیم هیچ زیاده خواهیی نخواهم شد.

روشن و واضح است که چون بنده، مستقل آمده ام قرار نیست همواره رأیم ممتنع باشد!! چرا که باید در لحظه، تصمیم بگیرم که به کدام سمت و سو و کدام طرز برخورد و فکر، رأی بدهم. حتی ممکن است به یک شهردار اصلاح طلب رای دهم.

اما هرگز خودم را تحت لوای هیچ جناحی، محدود نخواهم کرد!!

بنده طبق قرار قبلی ام، مبنی بر مستقل بودنم در راستای خدمت به مردم عزیزم، دریغ نخواهم کرد و از همه شما مردم گرانقدری که به بنده در انتخابات، اعتماد کرده اید قول شرف خواهم داد که هرگز منافع شخصی را بر منافع شما ترجیح نخواهم داد. همچنان به بنده اعتماد کنید که در تمامی جلسات شورا، همچون امینی پارسا حافظ منافع شما خواهم بود ان شاالله.
روحیه ی بنده با زیاده خواهی سازگار نیست و هرگز زیاده خواهی یک جناح را بر نخواهم تافت.

همکاران بنده در این مدت، به شدت بر طبل «برنامه داشتن» می کوبیدند اما در آن جلسه وقتی از آنها برنامه خواستم همگی به هم نگاه می کردند! حال آن که واقعا انتظار داشتم دست پر به جلسه تعیین هیات رییسه بیایند. در آن لحظه، برنامه های مکتوب خود را در قالب چند جزوه، به همگان نشان دادم تا عرض کنم بنده واقعا و حقیقتا با برنامه و هدف، به این عرصه پا گذاشتم.. نه اینکه افرادی از بالادست! بنشینند و برایم تعیین تکلیف کنند. همانجا هم اعلام کردم بنده خدا راشکر، مستقلم و جناحم نمی تواند مرا تحت فشار بگذارد!

بنده خیلی خیلی دلم می خواست و می خواهد که اینگونه جلسات، در حضور رسانه ها انجام شود تا شما کاملا در جریان همه چیز قرار بگیرید تا خدای نکرده تحت تاثیر حرف برخی افراد مغرض، به بنده و عمل بنده، بدبین و یا ناامید نشوید.

خدای من شاهد است در آن جلسه، حرفی غیر منطقی نزدم. حال چه شده است که برخی، احساس خطر کرده اند و در بوق و کرنا دمیده اند که آآآآی مردم! خانم زمانی چنین و چنان!!! گاه به بنده انگ اصولگرایی می چسبانند، گاه اصلاح طلبی!!

شورای همدلی نه فقط در شعار، که در عمل، نمود پیدا می کند.

همکاران بنده که داعیه ی احترام به «رای مردم» را داشتند و در جلسه هم، مدام مطرح می کردند که : به هرحال مردم به ما چهارنفر رای داده اند و تعداد ما بیشتر است؛ خیلی خوب می شد که به رای همین «مردم» نیم نگاهی هم می انداختند که رای مردم به بنده از همه آن حضرات، بیشتر است!!!

اگر همه چیز را برای خود نخواهیم دنیا گلستان می شود، زرند که جای خود دارد!

ضمن اینکه دلایل عدم رأیم را به جناب آقای مهندس رحمانی، قاطعانه اعلام کردم. طبق ویژگی هایی که جناب آقای اسدی برای ریاست برشمردند و فرمودند همه این ویژگی ها را در جناب آقای مهندس رحمانی می بینیم، نوبت که به بنده رسید دو ویژگی از آن ویژگی ها را برشمردم «فرا جناحی» و «قاطعیت در عمل». همانجا عرض کردم اتفاقا بنده هرگز ایشان را «فراجناح» نمی بینم چرا که همین الان چندین بار فرمودند به هرحال ما چهار نفر از یک جناحی آمده ایم و در یک لیستی بوده ایم و با هم تبلیغ و هزینه کرده ایم و نمی شود منکر شد که آنها از ما انتظاراتی نداشته باشند!! پس ایشان هرگز نمی توانند فراجناح باشند!

دوم اینکه ایشان «قاطعیت در عمل» نخواهند داشت! چرا که همین الان فرمودند مطابق نظر جناح خود باید عمل کنند پس کسی که تحت فشار جناح خود باشد، هرگز قاطعیت در عمل ندارد! بنابراین بنده به ایشان، رای نخواهم داد.

اینها را عرض کردم تا بدانید بنده آدمی نیستم که بی گدار به آب بزنم، بلکه با تجزیه و تحلیل و آنالیز موقعیت ها باید تصمیماتی بگیرم که اگر کسی آنها را طبق میل خود و خلاف واقعیت، به اطلاع مردم برساند هرگز سکوت نمی کنم.

ضمن اینکه اگر شورایی فراجناحی و ترکیبی، مسئولیتها را بر عهده بگیرد حتما آن شورا پویاتر و در جهت پیشرفت بیشتر، گام برخواهد داشت و شائبه ی اینکه یک جناح، روی کارآمده تا با به کار گماردن نیروهای هم حزب خود، هرگونه خطا و اشتباه و خدای نکرده فساد خود را لاپوشانی کنند، پیش نخواهد آمد.

به هرحال، هدف اصلی من، خدمت حقیقی به زرند و زرندی هاست و هرگز جز این نخواهم اندیشید.

پس لطفا اگر جایی که حضور نداشتم و حرف هایی علیه من شنیدید، بدانید که واقعیت ندارد.
بنده، امین شما در شورا و شما امین بنده در محافل خود باشید.

ارادتمند همیشگی شما _ وجیهه زمانی بابگهری ۹۶/۶/۱۳

این متن، صرفا جهت اطلاع عموم همشهریان گرانقدرم بود؛ چرا که قرار نیست چیزی را از آنها پنهان نمایم.

انتهای پیام/