رییس مجمع نمایندگان استان کرمان:

درآمد ورود هر گردشگر خارجی = ۳۰ بشکه نفت/لزوم توجه به توریست درمانی در استان کرمان

رییس مجمع نمایندگان استان کرمان با بیان این مطلب که هر گردشگر خارجی درآمدی برابر با ۳۰ بشکه نفت را خواهد داشت، اظهار کرد: یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون گردشگر در سال ۲۰۲۰ در جهان خواهیم داشت که اگر بتوانیم یک درصد این گردشگران را جذب کنیم رونق اقتصادی بسیار خوبی حتی بالاتر از نفت را برای کشور خواهیم داشت.

اخبار زرند : دکتر “حسین امیری خامکانی ” صبح امروز سیزدهم شهریورماه در دومین همایش نمایندگان اطلاع رسانی و گردشگری ایران در خارج از کشور با حضور معاون پارلمانی وزیر امور خارجه گفت: استان کرمان ظرفیت های زیادی گردشگری در حوزه های تاریخی، فرهنگی و طبیعی دارد.

وی از تاخیر توجه به حوزه گردشگری در ایران گفت و عنوان کرد: صنعت گردشگری متاسفانه همراه با سایر صنایع کشور پیش نرفته و حوزه گرشگری در استان کرمان سهمیه خوبی در اقتصاد نتوانسته است بدست آورد.

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی صنعت گردشگری را یک صنعت پاک دانست و عنوان کرد: صنعت گردشگری می تواند جایگزین سایر صنایع شود، زیرا این صنعت ارزان و پاک بوده و مصرف آب آن نیز کم می باشد.

وی به ظرفیت های گردشگری استان کرمان اشاره کرد و تصریح کرد: باید در حوزه توریست درمانی در استان کرمان توجه شود.

امیری خامکانی با بیان این مطلب که هر گردشگر خارجی درآمدی برابر ۳۰ بشکه نفت دارد، اظهار کرد: یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون گردشگر در سال ۲۰۲۰ در جهان خواهیم داشت که اگر بتوانیم یک درصد این گردشگران را جذب کنیم رونق اقتصادی از این بخش خواهیم داشت.

انتهای پیام/ایسنا