اخبار زرند : سرویس در خواست مردمی زرند نیوز بی واسطه صدای شما مردم عزیز را به گوش مسئولین رسانده و پاسخ دریافتی از مسئولین مربوطه را نیز منتشر می کند. در ادامه متن درخواست مردمی یکی از کارگران معدن ذغال سنگ آورده شده است.

متن درخواست :

با سلام و خسته نباشید به مسئولین رسانه زرند نیوز
چند روز پیش خبری در کانال شما منتشر شد که باعث ناراحتی مردم شهرستان زرند بخصوص مردم منطقه دشتخاک و سربنان گردید.

لذا خواهشمندم پیگیری لازم را به عمل بیاورید

خبری که منتشر شد به شرح زیر میباشد که جناب دکتر امیری به مردم شهرستان کوهبنان داده:

معدن خمرود کوهبنان احیاء و راه‌اندازی می‌شود.
(معدن خمرود کوهبنان . الله اکبر، مگه دادیم، مگه میشه)

نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی گفت: به دنبال احیاء و راه‌اندازی معدن خمرود، راه‌اندازی افق‌های جدید در معادن و ایجاد جبهه جدید تولید برای امنیت شغلی آینده کارگران هستیم.

امیری ادامه داد: رئیس دانشگاه آزاد کرمان در راستای اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی نظارت دارد که در راستای کشت گیاهان دارویی، زرشک، زعفران و گل محمدی در #کوهبنان در حال اجرای کار است و به دنبال هستیم تا بسته‌بندی زعفران نیز با برند اختصاصی دانشگاه آزاد صورت پذیرد.

در خبر اول که جناب دکتر امیری اعلام کردند معدن خمرود کوهبنان،
معدن خمرود در ۵ کیلومتری دشتخاک و ۳۵ کیلومتری زرند و در ۶۵ کیلومتری کوهبنان قرار دارد.
والا تا سال گذشته شهرستان راور هم ادعا داشت که معدن خمرود زیر نظر راور میباشد و با تلاش و پیگیری های دکتر امیری، نگذاشتند که معدن را بنام راور ثبت دهند و جزء حوزه استحفاظی شهرستان زرند می باشد، حالا امسال دکتر امیری داره اعلام میکه که معدن خمرود کوهبنان این نشون میده که اصلا برا مردم این منطقه #ارزش قائل نیست چون تمام بدبختی هاش مال این منطقه هست از زمانی که معدن شروع به کار کرده تمام آبهای زیر زمینی را بالا کشیده و مردم دشتخاک با مشکل آب آشامیدنی و کشاورزی برخورد جدی کردند. همچنین تمام گرد زغال مردم این منطقه را اذیت میکند.
حالا با وجود این تمام کارگران معدن دشتخاکی و سربنانی و مهندسان زرندی هستند خدا رو خوش نمیاد که تمام بدبختی رو مردم این منطقه تحمل کنند و نفعش و اسمش برسه به شهرستان کوهبنان، لذا خواهشمندیم که با جناب دکتر امیری اطلاع دهید.

#خبر دوم در مورد زعفران و زرشک بود،
والا الان بالای ۲۰ سال بیشتره که در مردم دشتخاک به کشت زعفران روی آوردن و همچنین کیفیت زعفرانش هم مرغوب میباشد و همچنین ۴ ساله که زرشک هم کشت میکنن، حالا جناب دکتر امیری قول داده که به دنبال هستیم تا بسته‌بندی زعفران نیز با برند اختصاصی دانشگاه آزاد صورت گیرد
کوهبنان یک چهارم دشتخاک و سربنان زعفران نداره و همچنین کیفیت زعفرانش با زعفران منطقه دشتخاک و سربنان قابل مقایسه نیست.(البته اگه بخوان آمار الکی بدن میشه گفت کوهبنان بزرگترین صادر کننده زعفران ایران و همچنین بهترین کیفیت را داره )
خب بهتر نبود لااقل زعفران و زرشک را با برند اختصاصی دشتخاک و سربنان باشه.
الان چند روزه که داره از ایام الله دهه فجر میگذره حتی یه پروژه هم نداشتن که در دشتخاک افتتاح کنن لااقل اگه پروژه ندارید تا افتتاح کنید همین وعده هایی که به کوهبنانی ها دادید رو اینجا به دشتخاکی ها حضوری اعلام میکردید تا دل مردم به همین حرفا خوش باشه و بگن تا جناب دکتر امیری مردم این منطقه رو فراموش نکرده.

ارسالی مردم منطقه دشتخاک و سربنان

 

پاسخ مسئولین؛
روابط عمومی دفتر نماینده شهرستان زرند طی تماس تلفنی در این خصوص به زرند نیوز گفت ؛ این خبر اصلا صحت ندارد و این گفته دکتر امیری نیست. معدن‌خمرود جزء حوزه زرند می باشد.

 

انتهای پیام /

این خبر را به اشتراک بگذارید :