اخبار زرند : سرویس در خواست مردمی زرند نیوز بی واسطه صدای شما مردم عزیز را به گوش مسئولین رسانده و پاسخ دریافتی از مسئولین مربوطه را نیز منتشر می کند. در ادامه متن درخواست مردمی یکی از کارگران معدن ذغال سنگ آورده شده است.

متن درخواست :

سلام وخسته نباشید خدمت شما اصحاب رسانه

پیرو جوابیه شرکت ذغالسنگ نصبت به انتشار فایل صوتی مربوط به کارگران شرکت ذغالسنگ که در یکی از رسانه های زرند منتشر شده بود

بنده خودم از کارگران همین مجموعه زغالسنگ میباشم،درسته که همه حرفها ودرد دل این کارگر منصفانه نبود ولی خوب بود شما هم جواب همه سوالات ودغدغه های این کارگران را میدادید،از جمله طرح طبقه بندی مشاغل این شرکت  و طرح هماهنگی شغلی این کارگران ،بیمه تکملی کارگران و…  نه اینکه عنوان کنید که شرکت آمبولانس دارد یا تعداد نیروهای این شرکت هیچ وقت ۹۰هزار نفر نبود،آره همه میدانند وبر کسی هم پوشیده نیست ولی همین شرکت زمانی ۱۸تا ۲۳هزار نفر نیروی کار هم داشته ولی هیچ گاه دغدغه معوقه حقوق حداقلی هم نداشته!!!

کارگرانی که در این شرکت مشغول بکار هستند هرکدام حداقل ۱۰سال سابقه کار در این شرکت را دارند زندگی و جوانیشان را پای این کار وصنعت گذاشتند دور از انصاف است که علی رغم این سابقه کار و بیمه ، هنوز حداقل دسمتمزد که هرساله طبق قانون اداره کار تصویب میشود را دریافت میکنند،یعنی کارگری که امسال(سال۹۵) بازنشسته بشه حداقل مزد قانون اداره کار رو دریافت میکنه که حداکثر ۹۰۰هزار تومان میباشد،آیا هیچکدام از مسئولان میتوانند با این دستمزد یکماه دوام بیاورند و زندگی کنند؟؟؟

دغدغه کارگران این است که چگونه دیگر شرکتها از قبیل کک سازی،فولاد،سنگ آهن ودیگر شرکتهای وابسته گاهی تا ۳برابر پرداختی شرکت ذغالسنگ به کارگران خود حقوق پرداخت میکنند ولی این شرکت هنوز حداقل دستمزد رو به کارگران پرداخت میکند؟؟؟؟؟

بی شک عنوان کردن اینکه شرکت آمبولانس دارد و… پاک کردن صورت مسئله است

با تشکر از رسانه زرند نیوز

انتهای پیام /

این خبر را به اشتراک بگذارید :